Tayland’dan Hava Savunma Radarı siparişi

Roketsan-ATMACA-Banner

Tayland Kraliyet Ordusu; Almanya merkezli HENSOLDT şirketine, TRML-3D Hava Savunma Radarı siparişinde bulundu. Söz konusu radar, 2022 yılında teslim edilecek.

Edinilen bilgiye göre; Tayland Kraliyet Ordusu, HENSOLDT şirketine yeni bir TRML-3D 3 Boyutlu Hava Savunma Radarı siparişinde bulundu. Edinilen bilgiye göre; bu radar, Tayland’ın üçüncü TRML-3D radar siparişi oldu. Söz konusu radarın, 2020 yılında teslim edilmesi planlanıyor.

STM Banner

HENSOLDT Asya Pasifik Satış Direktörü Guillaume Bayol, “TRML-3D’miz, özellikle hızlı bir şekilde konuşlandırılabilir güvenilir bir radar. Tayland Kraliyet Ordusu’nun üçüncü kez TRML-3D’yi seçme kararı, HENSOLDT radar çözümlerine duydukları güveni açıkça göstermektedir”. dedi.

GaN dizinli bir radar olan TRML-3D; C-band frekansına, 200 kilometre menzile, 20 kilometre irtifa sınırına, 400+ hedefi eş zamanlı tespit yeteneğine ve silah tespit yeteneğine sahiptir. 3 Boyutlu Radar; küçük, hızlı ve alçaktan uçan uçaklar, füzeler ve havada asılı (hover) helikopter gibi çeşitli hedef türlerini tespit etme, izleme ve sınıflandırma yeteneğine sahiptir. TRML-3D, 2004 yılından beri hizmette ve dünya çapında farklı silahlı kuvvetlerle operasyonel olarak kullanılıyor.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir Yorum

  1. Niyetim reklam değil ama bu Hensoldt belki de dünyanın en önemli teknoloji devlerinden biri. Arge’si müthiş. Çok özel üretimlerini de bu kalitede yapan başka kimse yok .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu