TCG Anadolu’nun teslimat tarihi öne alındı

Roketsan-ATMACA-Banner

İnşası devam eden ve envantere girdiğinde donanmamızın bugüne kadar ki en büyük gemisi olacak olan Çok Maksatlı Amfibi Hücum Gemisi (LHD) TCG Anadolu’nun teslimat tarihi 1 yıl öne alındı.

STM Banner

Konuyla ilgili Savunma Sanayi Başkanı Demir tarafından yapılan açıklamada “LHD gemimiz küresel güç olma iddiamızın en büyük örneği niteliğinde. Başkanlığımızın çalışmalarıyla gemimizi 1 yıl erken teslim edeceğiz.” ifadelerine yer verildi. Yaşanan bu gelişme ile TCG Anadolu’nun 2021 yılında değil 2020 yılında envantere alınması planlanıyor.

SEDEF Gemi İnşaatı A.Ş. tesislerinde inşası devam eden TCG Anadolu, Türkiye’nin savaş uçağı taşıma kapasitesine sahip olacak olan ilk deniz platformudur. CH-47, CH-53 gibi helikopterlerle Osprey tilt rotorlu hava vasıtalarının emniyetle iniş/kalkışına uygun mukavemette ve büyüklükte 6 adet iniş noktası ile VSTOL (F-35B) kabiliyetine sahip uçakların kalkışı için Ski-Jump’a sahip olacaktır.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir Yorum

  1. çıldırmamak elde degil kardeşim nedir bu her şeyi pat diye söyleme sevdası

    çin abd ile yarışıyor onlar bile yeni yeni süper güç lafları etmeye başladı biz ortada gemi yokken süper güç naraları atmaya başladık mantıklı olun be bizde istiyoruz dünyayı yönetmeyi ama neyle başkalarının uçakları ile mi ?

    herşeyi askeri alanda biz üretirsek füzeler uydular dahil o zaman söyleyin bu lafı şimdi bagımlı iken bu laflar boş anca taş koyar yolumuza.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu