TCG KEMALREİS ile çarpışan Yunan fırkateyni bakıma alındı

Roketsan-ATMACA-Banner

Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na ait TCG KEMALREİS (F-247) Fırkateyni ile çarpışan Yunan Deniz Kuvvetleri’ne ait Limnos (F-451) Fırkateyni, bakıma alındı.

Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki deniz yetki alanlarında sismik araştırma faaliyetine başlayan MTA ORUÇ REİS Sismik Araştırma Gemisi, Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na ait savaş gemilerinin eşliğinde bölgedeki faaliyetlerine devam ediyor. Yunan basının iddiasına göre; ORUÇ REİS’e eşlik eden savaş gemilerinden biri olan TCG KEMALREİS (F-247) Fırkateyni, geçtiğimiz gün Yunan Donanması’na ait Limnos (F-451) isimli fırkateyn ile çarpıştı. Edinilen bilgiye göre; olayın ardından Limnos fırkateyni, meydana gelen hasar sebebi ile tersaneye çekilerek bakıma alındı.

STM Banner

MTA ORUÇ REİS Sismik Araştırma Gemisi’nn, TCG KEMALREİS’in de aralarında bulunduğu birçok Türk savaş gemisinin eşliğinde bölgedeki faaliyetlerine devam ettiği bilgisi edinildi.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir Yorum

  1. Soru sormak henüz ücrete tabi değil : onca koruma varken o sersemler nasıl yaklaşabildi bizim gemiye ? Daha detaylar belli değil henüz. Şimdi ortalığı telaşa verirler.Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi
    olmak sadece bize özgü değil. Bütün Avrupa basını ne olduğunu bilmese de barbar doğulu Türklerin
    haksız olduğu şarkısını koro halinde terennüm edeceklerdir.Ayrıca meşhur tehditleri olan böylelikle Türklerin Avrupa Birliği’nden uzaklaştıklarından dem vuracaklardır. En çok korkanımız parmağını kaldırsın !!!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu