Teledyne Airbus A400M için kanat bileşenlerini üretecek

Roketsan-ATMACA-Banner

Hava araçlarına kompozit bileşenler üreten ve bunların montajlarını gerçekleştiren Teledyne CML Composites, Airbus A400M Nakliye Uçağı için kompozit kanat bileşenlerinin üretimini ve montajını kapsayan ‘Life of Program’ sözleşmes imzaladı.

Sözleşme kapsamında Teledyne, çeşitli termoplastik malzemeler ve üst düzey özellikler içeren pre-preg kompozit bileşenler temin edecek. Üretilen parçalar, Brsitol (İngiltere)’deki Filton tesisinde Airbus A400M kompozit kanat kutusu montaj hattına gönderilecek.

STM Banner

Teledyne CML Composites Genel Müdürü John Toner, yapılan yeni anlaşmaya yönelik şunları söyledi: “Bu yeni sözleşme için Teledyne CML Composites’ın uygun bulunmasının temelinde müşterilerimizin beklentilerinin dahi üstünde olan yüksek kaliteli kompozit tedarik geçmişimiz vardır. Bu A400M sözleşmesi ile yeni bir Termoplastik işleme hücresine önemli bir yatırım gerçekleştirdik.

“Termoplastikleri uzun vadeli büyüme hedeflerimizde kilit öneme sahip bir teknoloji olarak tanımlayan bu yatırım, işimize heyecan verici yeni bir otomatik üretim yeteneği katıyor ve Teledyne CML Composites’ı kompozit üretim teknolojisinde ilk sıralara taşıyor.”

Silahlı kuvvetlerin mevcut ve gelecekteki gereksinimlerini karşılamak için tasarlanan Airbus A400M, kendini alanında kanıtlamış bir hava aracıdır. Birleşik Krallık, Almanya, Fransa, İspanya, Lüksemburg, Türkiye, Belçika ve Malezya Hava Kuvvetleri envanterleri arasında bulunmaktadır. (Airforce Technology)

Önerilen İçerik: TUSAŞ ve BOEING kompozit üretiminde iş birliği yaptı


Elif Funda / SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu