Temel Kotil Malezya Kralı Sultan Abdullah’ı ziyaret etti

Roketsan-ATMACA-Banner

TUSAŞ Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil, Malezya Kralı Sultan Abdullah’ı ziyaret etti. Kotil, projeler hakkında Sultan Abdullah’a bilgi verdi.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), bir süredir Malezya’daki çalışmalarını yoğunlaştırmış durumda. Şirketin Malezya Ofisi, geçtiğimiz hafta açıldı. Malezya ile uzun yıllara dayanan yakın ilişkileri savunma ve havacılık alanında pekiştirecek olan yeni ofiste görev alacak mühendisler, dünya havacılık ekosistemine yönelik İnsansız Hava Aracı’ndan Jet Eğitim Uçağına, Helikopter projelerinden modernizasyon programlarına birçok alanda ortak çalışmalar gerçekleştirmeyi hedefliyor.

STM Banner

TUSAŞ Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil, Malezya Ofisi’nin açılışına katıldıktan sonra ülkede çeşitli temaslarda bulunuyor. Kotil, son olarak Türkiye’nin Malezya Büyükelçisi Doç. Dr. Merve Kavakcı ile birlikte Malezya Kralı Sultan Abdullah’ı ziyaret etti. Kotil, ziyaret esnasında TUSAŞ’ın çalışmaları hakkında Sultan Abdullah’a bilgilendirmelerde bulundu.

Malezya, çok uzun bir süredir TUSAŞ üretimi ANKA İnsansız Hava Aracı (İHA) ile ilgileniyor. Kısa süre önce Tunus ile Kazakistan’a yönelik üçer adet ANKA İHA ihracatı gerçekleştiren TUSAŞ’ın, Malezya’da da benzer bir başarı sergilemesi olası. Ayrıca TUSAŞ, Malezya’nın 18 adetlik jet motorlu uçak ihalesine de HÜRJET ile katıldı.

ÖNERİLEN İÇERİK: TUSAŞ’ın Malezya Ofisi ilk anlaşmasına imza attı


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu