TRG-300 KAPLAN Füzesi Nahçıvan’da görüntülendi

Roketsan-ATMACA-Banner

Roketsan tarafından yerli ve milli imkanlarla geliştirilen TRG-300 KAPLAN Füzesi, Nahçıvan Garnizon Komutanlığı tarafından gerçekleştirilen tatbikatta görüntülendi.

Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri’ne bağlı Nahçıvan Garnizon Komutanlığı; motorlu araçlar, füze ve topçu silahları, hava savunma sistemleri ve çeşitli tipte silahlar ile yaz sezonuna geçiş esnasında tatbikat icra etti. Nahçıvan Garnizon Komutanlığı birlikleri tarafında icra edilen tatbikat esnasında, Roketsan tarafından geliştirilen K+ Silah Sistemi ile TRG-300 KAPLAN Füzeleri de görüntülendi.

Roketsan tarafından TR-300 KASIRGA Roket Sistemi üzerinden geliştirilen TRG-300 KAPLAN Füzeleri, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ardından Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri envanterine girmiş ve Azerbaycan bu füzelerin ilk yurtdışı müşterisi olmuştu. Haziran 2018 tarihinde Azerbaycan Ordusunun 100’üncü Kuruluş Yıldönümü dolayısıyla düzenlenen törende, Azerbaycan’a ait K+ Silah Sistemi ve TRG-300 KAPLAN Füzeleri ilk kez görüntülenmişti.

Kaplan füzesi, suriye füze sevkiyatı, TRG-300 KAPLAN, roketsan füze, k+ silah sistemi,

TRG-300 KAPLAN Füzesi

ROKETSAN tarafından geliştirilen TRG-300 Kaplan Füzesi, yüksek isabet ve tahrip gücü sayesinde, 30 kilometreden 120 kilometre mesafeye kadar yüksek öncelikli hedefler üzerinde yoğun ve etkili ateşler yaratabilme yeteneğine sahiptir. Bu üstün özellikleri sayesinde; zamanında, doğru ve etkili ateş gücü yaratarak manevra birliklerine mükemmel ateş desteği sağlamaktadır.

Teknik Özellikler

Çap 300 mm
Azami Menzil 120 km
Asgari Menzil 30 km
Ağırlık 585 kg
Güdüm Küresel Konumlama Sistemi Destekli Ataletsel Navigasyon Sistemi (KKS Destekli ANS)
Kontrol Elektromekanik Tahrik Sistemli Aerodinamik Kontrol
Yakıt Tipi Kompozit Katı Yakıt
Harp Başlığı Tipi Tahrip (Çelik Bilyeli)
Harp Başlığı Ağırlığı 105 kg
Harp Başlığı Etkili Yarı Çapı ≥ 70 m (Çelik Bilyeli)
Tapa Tipi Yaklaşmalı (Hassas Yedeklemeli)
Hedeften Sapma 50 m’den küçük

Kaynak: SavunmaSanayiST.com

TUALCOM Gif Baner   Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu