TSK’ya KARGU-2 teslimatı

Roketsan-ATMACA-Banner

STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş., Türk Silahlı Kuvvetleri’ne (TSK) KARGU-2 Kamikaze Mini İHA teslimatı gerçekleştirdi.

T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) ile STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş. arasında geçtiğimiz aylarda imzalanan anlaşma kapsamında, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne 356 adet KARGU-2 Kamikaze Mini İHA teslim edilmesi kararlaştırılmıştı.

STM Banner

Sözleşme kapsamında STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş.; artırılmış görev süresi, irtifa ve otonomiye, düşük ses seviyesine ve geliştirilmiş hedef tespit algoritmasına sahip ilk parti KARGU-2 Kamikaze Mini İHA’ları, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne teslim etti. Konuyla ilgili olarak Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail DEMİR tarafından yapılan açıklamada, “İmzaladığımız sözleşme kapsamında, güvenlik güçlerimize ilk Kamikaze Mini İHA KARGU-2 teslimatlarını gerçekleştirdik.” ifadelerine yer verildi.

KARGU Kamikaze İHA

KARGU™ asimetrik harp veya anti-terör alanlarında kullanılmak üzere tek er tarafından taşınabilen, otonom veya uzaktan kumanda ile çalışabilen, döner kanatlı milli vurucu İHA çözümüdür. KARGU™ platform üzerinde gömülü ve gerçek zamanlı özgün görüntü işleme ve derin öğrenme algoritmalarıyla sabit veya hareketli hedeflere karşı etkin olarak kullanılabilmektedir. Sistem; “Vurucu Döner Kanatlı İHA (VİHA)”, “Yer Kontrol Ünitesi” ve “İHA Şarj İstasyonu” bileşenlerinden oluşmaktadır.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu