TÜBİTAK-SAGE Müdürü Okumuş’tan İtki Sistemli KGK açıklaması

Roketsan-ATMACA-Banner

TÜBİTAK-SAGE Enstitü Müdürü Gürcan OKUMUŞ, Eskişehir Teknik Üniversitesi Savunma Sanayii ve Teknolojileri Kulübü (SASTEK) tarafından düzenlenen Eskişehir Savunma Sanayii Konferansı ESAS’20’ye katılım sağladı.

TÜBİTAK Savunma Sanayii Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü (SAGE) Müdürü Gürcan OKUMUŞ; İtkili Kanatlı Güdüm Kiti ve Sesüstü Rüzgar Tüneli projeleri hakkında önemli açıklamalarda bulundu. OKUMUŞ tarafından yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

STM Banner

“İtkili Kanatlı Güdüm Kiti, planlarımız arasında var. Yani doğrudan şu anki kanatlı güdüm kitini (KGK) itkili hale getirmek mi yoksa bir farklı konfigürasyondaki bir kanatlı mühimmatı ilerletmek mi… Bizim çalışmalarımız var. Tabi bazen şu da olabiliyor; bazen bazı projeleri çalışıyorsunuz ama o projeyi siz bir noktaya getirseniz bile ihtiyaç makamının bunları istemesi lazım. Bizim çalıştığımız bazı konseptler bir aşamaya geldikten sonra eğer talep gelmez ise bu, üretime veya geliştirme projesine dönmeyebiliyor. Ama itkili bir kanatlı güdüm kiti ile ilgili de bazı çalışmalarımız var.

Ses Üstü Rüzgar Tüneli yatırımına, TÜBİTAK-SAGE başladı. Esasında bu çok da bilinmeyen bir bilgi, paylaşmış olalım. İnşallah Türkiye’nin ilk Sesüstü Rüzgar Tüneli, TÜBİTAK-SAGE tarafından önümüzdeki yıllarda kullanıma alınacak. TÜBİTAK-SAGE, Sesaltı Rüzgar Tüneli tecrübesi ile sesüstünü de yapacak.“


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu