Türk donanmasından ABD uçak gemisine ziyaret

Roketsan-ATMACA-Banner

Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından başlatılan Akdeniz Kalkanı Harekatı kapsamında, Türk Donanması tarafından USS HARRY TRUMAN Uçak Gemisine ziyarette bulunuldu.

Türk Deniz Kuvvetleri tarafından Doğu Akdeniz’de deniz güvenliğinin sağlanması maksadıyla başlatılan Akdeniz Kalkanı Harekatı, kesintisiz ve etkin bir şekilde devam ediyor. Ayrıca bölgeye intikal eden NATO ve müttefik savaş gemileri ile her fırsatta karşılıklı eğitimler icra ediliyor.

STM Banner

Türkiye Cumhuriyeti Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre bu kapsamda, Türk Deniz Kuvvetlerinden TCG GAZİANTEP VE TCG GEDİZ fırkateynlerinin katılımıyla, ABD’nin USS HARRY S.TRUMAN Uçak Gemisi Muharebe Grubu ile 11 Aralık 2019 tarihinde Doğu Akdeniz’de temel deniz harp nevilerine yönelik eğitimler icra edildi. Eğitimler esnasında Akdeniz Kalkanı Harekatı (AKH) Komodoru tarafından USS HARRY TRUMAN Uçak Gemisine ziyarette bulunularak Türk Deniz Kuvvetlerinin Akdeniz Kalkanı Harekatı, icra ettiği faaliyetler ve NATO’ya katkıları hususlarında bilgi verildi.

ABD-uçak-gemisi-ziyaret

Akdeniz Kalkanı Harekatı (AKH) Komodoru tarafından USS HARRY TRUMAN Uçak Gemisine yapılan ziyarette, ABD Donanmasına ait F/A-18 Hornet tipi savaş uçakları dikkat çekti.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu