Türk Donanması’ndan Doğu Akdeniz’de ABD ile ortak eğitim

Roketsan-ATMACA-Banner

Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na bir adet fırkateyn ve bir adet korvet tipi savaş gemisi ile ABD Donanması’na ait USS WINSTON S.CHURCHILL muhribi, Doğu Akdeniz’de ortak eğitim icra etti.

Konuyla ilgili olarak T.C. Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Türk Deniz Kuvvetleri, Müttefik Deniz Kuvvetleri ile geçiş eğitimlerine devam etmektedir. TCG BARBAROS fırkateyni ve TCG BURGAZADA korveti ile ABD muhribi USS WINSTON S.CHURCHILL tarafından 26 Ağustos 2020 günü, Doğu Akdeniz’de deniz eğitimleri icra edilmiştir.” ifadelerine yer verildi.

STM Banner

Hatırlanacağı üzere Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na ait bir adet GABYA Sınıfı ve bir adet de YAVUZ sınıfı olmak üzere toplam iki adet fırkateyn ile İtalyan Donanması’na ait bir adet Durand de la Penne Sınıfı muhrip de geçtiğimiz gün Doğu Akdeniz’de ortak eğitim faaliyeti gerçekleştirmişti.

Yunanistan da Doğu Akdeniz ve Adalar Denizi bölgelerinde benzer çok uluslu faaliyetler icra etmekte.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

2 Yorum

  1. Bunlar elbet pek önemli görülmeyebilir ama askeri diplomaside çok şey de ifade edebilir. Acaba italyanlar ve sonra da Amerikalılar ne demeye getirdiler ? Du bakali n’olcak ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu