Türk Silahlı Kuvvetleri’ne KİRPİ-II teslimatı

Roketsan-ATMACA-Banner

T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) tarafından başlatılan proje kapsamında BMC, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne yönelik KİRPİ-II Mayına ve Pusuya Karşı Korumalı (MRAP) Araç teslimatlarına devam ediyor.

Son olarak Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, “KİRPİ-II Mayına Karşı Korumalı Araçların, TSK’ya teslimatları devam ediyor.” ifadelerine yer verildi ve araçların özellikleri paylaşıldı. SSB tarafından yapılan açıklamaya göre, KİRPİ-II şu özelliklere sahip: Mayın ve Balistik Tehditlere Karşı Yüksek Koruma, Farklı Görev Ekipmanları Entegre Sistemi, 13 Donanımlı Personele Kadar Taşıma Kapasitesi, Yüksek Manevra Kabiliyeti.

STM Banner

BMC tarafından şu ana kadar, KİRPİ ve KİRPİ-II konfigürasyonlarında 2000 adetten fazla MRAP üretildiği biliniyor. BMC tarafından üretilen araçlar; Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Katar Silahlı Kuvvetleri, Türkmenistan Silahlı Kuvvetleri, Somali Silahlı Kuvvetleri ve diğer ülke silahlı kuvvetleri tarafından aktif olarak kullanılıyor.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu