Türk Silahlı Kuvvetleri’ne KİRPİ-II teslimatı

Roketsan-ATMACA-Banner

T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) tarafından başlatılan proje kapsamında BMC, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne yönelik KİRPİ-II Mayına ve Pusuya Karşı Korumalı (MRAP) Araç teslimatlarına devam ediyor.

Son olarak Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, “KİRPİ-II Mayına Karşı Korumalı Araçların, TSK’ya teslimatları devam ediyor.” ifadelerine yer verildi ve araçların özellikleri paylaşıldı. SSB tarafından yapılan açıklamaya göre, KİRPİ-II şu özelliklere sahip: Mayın ve Balistik Tehditlere Karşı Yüksek Koruma, Farklı Görev Ekipmanları Entegre Sistemi, 13 Donanımlı Personele Kadar Taşıma Kapasitesi, Yüksek Manevra Kabiliyeti.

BMC tarafından şu ana kadar, KİRPİ ve KİRPİ-II konfigürasyonlarında 2000 adetten fazla MRAP üretildiği biliniyor. BMC tarafından üretilen araçlar; Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Katar Silahlı Kuvvetleri, Türkmenistan Silahlı Kuvvetleri, Somali Silahlı Kuvvetleri ve diğer ülke silahlı kuvvetleri tarafından aktif olarak kullanılıyor.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

TUALCOM   BMC-Banner-İçerik   Sarsılmaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu