Türk Silahlı Kuvvetleri’ne VURAN teslimatları devam ediyor

Roketsan-ATMACA-Banner

Türk Silahlı Kuvvetleri envanterine ilk kez Temmuz ayında giren VURAN Taktik Tekerlekli Zırhlı Aracın (TTZA) teslimatları devam ediyor. Bu kapsamda BMC tarafından, şu ana kadar Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na 90 adet VURAN Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç teslim edildi.

Konuyla ilgili olarak T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Geçtiğimiz ay ilk kez TSK envanterine giren VURAN taktik tekerlekli zırhlı aracından bugüne kadar 90 adedi KKK’lığına teslim edildi. Yüksek balistik, mayın ve EYP korumasına sahip VURAN, terörle mücadele, tesis koruma ve fiziki sınır emniyeti sağlanması görevleri için üretiliyor” ifadelerine yer verildi.

STM Banner

BMC tarafından geliştirilen VURAN; 9 personel taşıma kapasitesine, 100km/sa azami hıza, 360 PS motora, 600km harekat menziline, 4×4 çekişe ve 16 ton ağırlığa sahip bir taktik tekerlekli zırhlı araçtır. ASELSAN SARP Dual Uzaktan Komutalı Silah Sistemi (UKSS) ile silahlandırılan araç, %70 dik ve %30 yan eğime sahip engellerden geçebilmektedir. Araç, Jammer faydalı yükü ile de teçhiz edilmiştir.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu