Türkiye ile İtalya’dan Doğu Akdeniz’de “müttefiklik” mesajı

Roketsan-ATMACA-Banner

Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na ait iki adet fırkateyn ile İtalyan Donanması’na ait bir adet muhrip, Doğu Akdeniz’de müşterek geçiş eğitimi icra ettiler.

Konuyla ilgili olarak T.C. Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, “TCG GÖKSU ve TCG FATİH fırkateynleri ile İtalyan muhribi ITS DURAND DE LA PENNE tarafından 25 Ağustos 2020 günü, Doğu Akdeniz’de birlikte çalışabilirlik ve koordinasyonun geliştirilmesi maksadıyla geçiş eğitimleri icra edilmiştir.” ifadelerine yer verildi.

STM Banner

Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na ait bir adet GABYA Sınıfı ve bir adet de YAVUZ sınıfı olmak üzere toplam iki adet fırkateyn ile İtalyan Donanması’na ait bir adet Durand de la Penne Sınıfı muhribin Doğu Akdeniz’de gerçekleştirdiği ortak eğitim, “müttefiklik” mesajı olarak algılandı. İtalya, Libya’da da Türkiye ile koordineli hamlelerde bulunuyor.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

2 Yorum

  1. Ortak eğitimin müttefiklik mesajı olarak algılandığı yazılıyor haberde . Kimin tarafından algılandı acaba? Magrip memleketlerini Fransa sömürdü, hala da sömürüyor. İtalyanların Doğu Akdenize merakları gizli değil.Atatürk Trablusgarp filan okuduk kitaplarda.Orada kimlere karşı çarpıştı Osmanlı.
    Gökdenizdeki hemen önümüzdeki oniki adaları Arjantin mi işgal etmişti ? Öldü sanılan Türkün vatan parçası Antalya ve civarını işgale yeltenenler acaba Malezyalılar mıydı ?Bayram değil seyran değil, bu ne şapur şupurdur ? Elbette bilinir ki 1800’lü yıllarda Fransızlar italya’yı işgal ettiklerinde orada da hiç hoş şeyler yapmadılar. Şimdilerde ehlileşmiş gibi yapsalar da rekabet hala var. Fransa Yunanistan
    hamiliğine soyunursa belki Türklerden bize birşeyler damlar diye düşünüyorlar belki de. Ne yazar İngilteredeki parlamentonun duvarında : Britanya’nın ebedi dostlukları yoktur, Britanya’nın ebedi çıkarları vardır.” Dost milletmiş, kardeş milletmiş. Hepsi de zaten Türk Kıbrıs’ı tanıdılar. Oradan bildik.
    Elbet ülkemin İtalya ile de karşılıklı çıkar temelinde ilişkisi olmalı ve de arttırılmalı icabında. Ama böyle bir haberden ben henüz bir “müttefiklik” çıkaramadım.

  2. Site yayıncıları ne güzel haber yapmış ve yorum katmamışlar. Senin bu anlattıklarını herkes biliyor onlar bilmiyor mu sanki. Yorum yapıp kendini ön plana çıkaracaksın diye boş bir şekilde konuşmuşsun. Sanane sanane devletin yaptığı bu siyasetten sanane çok biliyorsan milletvekilliğini adaylığını koyda sen yap siyaseti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu