Türkiye ve Nijerya Arasında Savunma Sanayii İş Birliği Anlaşması

Roketsan-ATMACA-Banner

Türkiye ile Nijerya arasında Savunma Sanayii İş Birliği Anlaşması imzalandı. İki ülke arasındaki savunma iş birliği derinleşecek.

Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir tarafından yapılan açıklamaya göre Türkiye ve Nijerya arasında Savunma Sanayii Alanında İş Birliği Anlaşması için imzalar atıldı. Demir, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kararlı liderliğinde imzalanan anlaşmaları kısa süre içerisinde hayata geçirmeyi planladıklarını kaydetti.

STM Banner

İmzaları ise Türkiye Cumhuriyeti adına Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir ve Nijerya Federal Cumhuriyeti adına ise Nijerya Dışişleri Bakanı Geoffery Onyeama attı.

Türkiye ve Nijerya Arasında Savunma Sanayii İş Birliği Anlaşması
Türkiye ve Nijerya Arasında Savunma Sanayii İş Birliği Anlaşması

“Nijerya ile Askeri Savunma ve Güvenlik Alanlarındaki İş Birliği Güçlenecek”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Nijerya Cumhurbaşkanı Muhammed Buhari, baş başa ve heyetler arası görüşmeler ile ortak anlaşmaların imza töreninin ardından Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda ortak basın toplantısı düzenledi.

Nijerya ile iş birliğini her alanda daha ileriye taşımada kararlı olduklarını vurgulayan Erdoğan; terör örgütleri, silahlı çeteler ve deniz haydutlarıyla eş zamanlı mücadele yürüten Nijerya ile askeri savunma ve güvenlik konularındaki birliğimizi güçlendirileceğini kaydetti.

Erdoğan, “savunma sanayi ve güvenlik alanlarında dünya çapında takdir toplayan imkan ve kabiliyetlerimizi Nijerya ile paylaşmaya hazırız” ifadelerini kullandı.

ÖNERİLEN İÇERİK: Afrika Ülkesi Angola, Türkiye’den İHA/SİHA Talep Ediyor


KAYNAK: SavunmaSanayiST.com, SSB

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu