Türkiye’den Lübnan’a A400M ile yardım eli

Roketsan-ATMACA-Banner

Türk Hava Kuvvetleri’ne ait A400M ATLAS Nakliye Uçağı, önceki gün meydana gelene patlama sebebiyle zor zamanlardan geçen Lübnan’a yardım malzemesi ulaştıracak.

Konuyla ilgili olarak T.C. Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada,” TSK’ya ait A400M tipi uçağımız Lübnan’a uzanacak yardım eli için hazırlıklara başladı. Uçağımız, Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla Beyrut’ta meydana gelen patlama sonrası bölgeye tıbbi malzemeleri, ekipmanlar ve arama-kurtarma personeli taşıyacak.” ifadelerine yer verildi.

STM Banner

Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta önceki gün meydan gelen patlamada, 100 kişi hayatını kaybetmiş ve yüzlerce kişi de yaralanmıştı. Beyrut Limanı’ndaki 2.750 ton amonyum nitratın patlaması sonucu vuku bulan patlamanın Lübnan, 300.000 kişinin evsiz kalması ve kentin buğday silosunun havaya uçması ve Beyrut Limanı’nın tamamen benliğini kaybetmesi gibi sonuçları oldu.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir Yorum

  1. Yapılmasın mı ? Elbet yapılsın. Ama bilinsin ki ağızla kuş tutulsa bunlar için, faydası olmayacak. Arabı
    çorabı alayı aynı. Bunları ilk defa görmüyoruz hayatımızda. Ekmek versen önce ekmeği kapar sonra elini ısırır. en büyük hatalarınıTürkleri müslüman yapmış olmakla işlediklerini, Osmanlının, yani Türklerin bu necip milleti asırlarca sömürdüğünü, bu yüzden de geri kaldıklarını anlatırlar. Uzun öğrencilik yıllarımda hep bunları dinledim. Bu da onların mantrası. Yani ? Yanisi yardım olumlu elbet.
    Fi-sebil-üllah elbet. Karşılık beklemeden. Karşılık bekleyen varsa benden daha da eblehtir. Zaten yapılan iyilik başa kakılmaz. Yardıma devam derim, biz böyle bir milletiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu