TUSAŞ CEO’su Temel KOTİL’den örnek davranış

Roketsan-ATMACA-Banner

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) CEO’su Prof. Dr. Temel KOTİL, AKSUNGUR İnsansız Hava Aracı’nın resmini çizen engelli milli yüzücüye yönelik örnek bir davranışta bulundu.

Ressam ve Milli Yüzücü Yusuf AKGÜN, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) tarafından geliştirilen AKSUNGUR Orta İrtifa – Uzun Dayanım (MALE) sınıfı insansız hava aracının resmini çizdi. Çocukken geçirdiği kaza sebebi ile iki kolu olmayan ve AKSUNGUR’un resmini büyük emek harcayarak ağzı ile çizen Yusuf AKGÜN’e karşı TUSAŞ CEO’su Temel KOTİL, örnek bir davranışta bulundu.

STM Banner

Ressam ve Milli Yüzücü Yusuf AKGÜN tarafından paylaşılan videoyu retweetleyen KOTİL, “Ressam ve milli yüzücümüz Yusuf Akgün’ün harika çizimi için teşekkür ederiz. Sadece çizimde kalmasın Yusuf, maketini sana gönderelim.” ifadelerinde bulundu.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir Yorum

  1. Eh, kaç defa daha yazmalıyım ? Kotil gerçekten bir beyefendi, şaşırmadım netice itibarıyla. Derdim dünyadan büyük bugün : Ete kemiğe bürünsün, ağzımız sulansın diye Saab’a birkaç MMU prototip çizimi yaptırmıştık, tek motorlu, çift motorlu. Bol dolar sıfırlı para da ödemiştik. Şimdiki mock-up
    Almanya’da yaptırıldı. O da bol sıfırlı bir maket sonuçta. Merakım, uçacağı zaman acaba nasıl bir görüntü almış olacak ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu