Türkiye’nin Beyaz Şapkalı Hackerları 6’ıncı Kez Bir Arada!

Roketsan-ATMACA-Banner

STM’nin bu yıl 6. kez düzenlediği Türkiye’nin en önemli siber güvenlik etkinliklerinden olan ‘Capture The Flag-CTF’ (Bayrağı Yakala), bu yıl T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, T.C. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Dr. Ali Taha Koç ve STM Genel Müdürü Özgür Güleryüz’ün yapacağı açılış konuşmalarıyla 30 Ekim’de başlayacak. Teknoloji Editörü Hakkı Alkan’ın sunacağı ve bu yıl organizasyonu da dahil tamamen online olarak kurgulanan iki günlük etkinlikte STM, daha önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da siber güvenlik alanına yönelik olarak yeni bir tanıtım da yapacak.

T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı öncülüğünde ülkemizin savunma sanayii ve milli teknoloji hamlesinde önemli bir rol üstlenen STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş., Türkiye’nin en uzun soluklu ‘Capture The Flag-CTF’ (Bayrağı Yakala) etkinliğinin 6’ncısını, bu yıl pandemi nedeniyle organizasyonu da dahil tamamen online üzerinden kurguladı.

STM Banner

Açılış konuşmalarını T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, T.C. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Dr. Ali Taha Koç ve STM Genel Müdürü Özgür Güleryüz’ün yapacağı, sunuculuğunu ise Teknoloji Editörü Hakkı Alkan’ın üstleneceği yarışma, 30-31 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek. Artık geleneksel hale gelen yarışmada STM ayrıca, her sene gerçekleştirdiği üzere bu yıl da siber güvenlik alanında yeni bir tanıtım gerçekleştirecek.

90 bin TL ödül verilecek yarışmada başvurular sürüyor

Siber güvenlik alanında yenilikçi yaklaşımı ve özgün çıktılarıyla ayrışan STM’nin, bu alana yönelik farkındalık yaratmak ve insan kaynağını geliştirmek amacıyla düzenlediği CTF, her yıl siber güvenlik alanında kariyer yapmak isteyen gençlerin ve siber güvenlik araştırmacılarının ilgi odağı oluyor. CTF’de yarışmacılar, siber güvenlik zafiyetlerini bulmak ve sistemleri ele geçirmek için mücadele ediyor. Katılımcı sayısı sınırlaması olmaksızın gerçekleştirilecek bu yılki yarışmada toplam ödül ise 90 bin TL olacak. Önceki yıllarda ilk üçe giren takımların ödüllendirildiği CTF’te bu yıl, 5 takım ödüllendirilecek. 31 Ekim akşamı düzenlenecek ödül töreninde, birinci gelen takım 30 bin TL, ikinci takım 25 Bin TL, üçüncü takım 20 bin TL, dördüncü takım 10 bin TL, beşinci takım ise 5 bin TL’lik ödülün sahibi olacak. Başvuruların hala sürdüğü CTF etkinliğine katılım için gerekli bilgiler ve etkinlik detayları, STM’nin sosyal medya hesaplarından ve etkinliğin twitter hesabı @StmCTF hesabı üzerinden duyuruluyor. 2 gün boyunca https://ctfonline.stm.com.tr adresi üzerinden erişilebilecek etkinlikte, röportajlar, online eğitim&sertifika imkanları, ürün demoları, mini CTF quizleri ve sürpriz hediyeler de yer alacak.

Organizasyon da online…

Bu yıl tümüyle online gerçekleştirilecek etkinlikte açılış konuşmaları ‘Ana Salon’da yapılırken, ‘Röportaj Odası’nda Hakkı Alkan, iki gün boyunca STM yöneticileri ve konuklarla röportajlar gerçekleştirecek. Bunun yanı sıra Eğitim ve Kariyer Odası’nda STM Siber Güvenlik ekiplerince siber güvenlik eğitimleri verilecek; ‘Demo ve Quiz Odası’nda ise katılımcılar, hazırlanan quiz’lere katılarak sürpriz hediyeler kazanabilecek.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu