TUSAŞ Helikopter Grubunda Görev Devri

Roketsan-ATMACA-Banner

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) Genel Müdür Yardımcılığı’nda, görev devri gerçekleşti. Yeni Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Demiroğlu oldu.

TUSAŞ’ın en stratejik gruplarından birisi olan Helikopter Genel Müdür Yardımcılığı’nda, görev değişimi oldu. Doç. Dr. Yıldırım Kemal YILLIKÇI, görevini Mehmet Demiroğlu’na devretti. Demiroğlu, daha önce TUSAŞ Akademi’de görev yapmaktaydı.

STM Banner

Helikopter grubu, TUSAŞ’ın faaliyetleri için stratejik öneme sahip. T129 ATAK Taarruz ve Taktik Keşif Helikopteri, T625 GÖKBEY Genel Maksat Helikopteri, T929 Ağır Sınıf Taarruz Helikopteri, T70 Genel Maksat Helikopteri, 10 Ton Sınıfı Genel Maksat Helikopteri ile Helikopter Modernizasyonu programları, TUSAŞ Helikopter Genel Müdür Yardımcılığı tarafından yürütülüyor.

TUSAŞ, şu ana kadar 70 adetten fazla ATAK helikopterinin üretimini gerçekleştirdi. GÖKBEY helikopterinin ilk teslimatının, bu yıl Jandarma’ya gerçekleştirilmesi planlanıyor. Ağır Sınıf Taarruz Helikopteri’nin prototip, T70’in ise seri üretim faaliyetleri devam ediyor. 10 Ton Sınıfı Genel Maksat Helikopteri ise halihazırda tasarım aşamasında. Ayrıca TUSAŞ, AH-1 COBRA başta olmak üzere birçok döner kanatlı platformu modernize etme yeteneğine de sahip.

ÖNERİLEN İÇERİK: HÜRJET Jet Eğitim ve Hafif Taarruz Uçağı’nın üretimi başladı


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu