TUSAŞ’tan Malezya’ya ‘ANKA’ Temalı Üst Düzey Ziyaret

Roketsan-ATMACA-Banner

TUSAŞ Genel Müdürü Temel KOTİL ve beraberindeki heyet, Türkiye’nin Kuala Lumpur / Malezya Büyükelçiliği’ne bir ziyaret düzenledi. Ziyaret esnasında heyet, Büyükelçi Merve KAVAKCI ile bir görüşme gerçekleştirdi.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. (TUSAŞ) Genel Müdürü Temel KOTİL ve beraberindeki heyet, Malezya’ya bir ziyaret düzenledi. Malezya ziyareti kapsamında TUSAŞ heyeti, Türkiye’nin Kuala Lumpur Büyükelçisi Merve KAVAKCI ile bir araya geldi. Konuyla ilgili olarak Büyükelçilik tarafından yapılan açıklamada, “TUSAŞ Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil başkanlığında TUSAŞ heyeti Sayın Büyükelçimiz Dr. Kavakcı tarafından Büyükelçiliğimiz resmi konutunda ağırlanmıştır.” ifadelerine yer verildi.

STM Banner

Hatırlanacağı üzere Prof. Dr. Temel KOTİL, beraberinde TUSAŞ Kurumsal Pazarlama ve İletişim Başkanı Serdar DEMİR ile birlikte geçtiğimiz haftalarda da Dışişleri Bakanı Mevlüt ÇAVUŞOĞLU’nu ziyaret etmişti.

Malezya Büyükelçiliğini ziyaret eden TUSAŞ heyetinde, TUSAŞ Kurumsal Pazarlama ve İletişim Başkanı Serdar DEMİR ile TUSAŞ İHA Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı Ömer YILDIZ’ın da bulunduğu görüldü. Ziyaretin, ANKA İHA’nın ihracatıyla ilgili olduğu tahmin ediliyor.

Malezya ve ANKA İnsansız Hava Aracı

ANKA

Malezya, bir süredir TUSAŞ üretimi ANKA-S Orta İrtifa – Uzun Dayanım (MALE) insansız hava aracıyla yakından ilgileniyor. TUSAŞ ile Malezya’nın en büyük savunma sanayii şirketi DEFTECH – DRB-HICOM Defence Technologies Sdn Bhd arasında 10 Mayıs 2017 tarihinde Malezya’nın İnsansız Hava Aracı Sistemleri ihtiyacının karşılanmasına yönelik “İş Birliği Anlaşması” imzalandı.

ANKA İHA, 26-30 Mart 2019 tarihleri arasında Langkawi Malezya’da düzenlenecek olan LIMA (Langkawi International Maritime and Aerospace Exhibition) 2019 Fuarı’nda ilk kez statik alanda sergilendi.

Yine Temmuz 2019’da dönemin Malezya Başbakanı Yab Tun Dr. Mahathir MOHAMAD, TUSAŞ’ı ziyaret etti.

ÖNERİLEN İÇERİK: Temel Kotil: Milli Muharip Uçak 18 Ay Sonra Motor Çalıştıracak


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu