TEKNOFEST Roketsan’ın Kapılarını Açtı

Roketsan-ATMACA-Banner

TEKNOFEST, Roketsan mühendisliğine giden yolu aydınlattı. TEKNOFEST’e yarışmacı olarak katılan 20’ye yakın kişi, Roketsan’ın mühendis kadrosuna dahil edildi.

Roketsan Genel Müdürü Murat İKİNCİ, SavunmaSanayiST’ye açıklamalarda bulundu. İKİNCİ, TEKNOFEST’e yarışmacı olarak katılan 20’ye yakın kişinin Roketsan’ın mühendis kadrosuna dahil edildiğini ve birçok kişiye de staj imkanı sağlandığını açıkladı.

STM Banner

Konuyla ilgili olarak Murat İKİNCİ tarafından yapılan açıklamada, “Yaptıkları çalışmalar aslında bizim Roketsan’da yapmış olduğumuz mühendislik çalışmalarının küçük birer örneği. Bu açıdan baktığınızda başarılı olan arkadaşlarımızı görmek bizi çok sevindiriyor. Bizde onlara yardımcı olmaya çalışıyoruz. Onları gelecekteki takım arkadaşlarımız olarak görüyoruz.

Nitekim yaklaşık 20’ye yakın arkadaşımızı da şu ana kadar TEKNOFEST’teki yarışmalar aracılığıyla kadromuza dahil ettik. Birçok arkadaşımıza staj imkanı TEKNOFEST’teki başarılarından dolayı sağlandı. Aslında bu alana ilgisi olan çocuklarımızı, yetenekli çocuklarımızı Roketsan‘a kazandırmak için de son derece faydalı bir kanal açmış durumda.

roketsan-roket-yarismasi

Yeteneklerini, kabiliyetlerini sergileyebilen arkadaşlarımız için son derece büyük bir fırsat. Aslında bunu sergileyen kardeşlerimizi, bizim insan kaynakları uzmanlarımız yakından takip ediyorlar. Onları bütün eğitim süreçleri boyunca, staj imkanıyla veya mezun olduktan sonra imkanlarıyla onları desteklemeye çalışıyor. Bizim açımızdan çok önemli çünkü işini, mesleğini hobi haline getirmiş olan çalışanlar her zaman daha fazla katkı sağlıyorlar. Bu kardeşlerimiz de o alanda kendini ispat etmiş oluyorlar.” ifadelerine yer verildi.

Söyleşi: Roketsan Genel Müdürü Murat İKİNCİ


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu