TUSAŞ Stajyer Mühendis Programı için başvurular başladı

Roketsan-ATMACA-Banner

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), havacılık ve uzay ekosisteminin öncü şirketi olma vizyonu ile ülkenin nitelikli iş gücüne katkı sağlamaya devam ediyor.

TUSAŞ, her yıl gençlerin yoğun ilgi gösterdiği SKY stajyer mühendis programı kapsamında başvuru toplamaya başladı. TUSAŞ ile protokolü bulunan üniversitelerden ilgili mühendislik dallarında eğitim gören 3 ve 4’ncü sınıf öğrencilerinin dâhil edileceği program, Kasım 2020 döneminde başlayacak. Programa kabul edilen öğrencilerin uzmanlık alanlarına göre yönlendirileceği program Mayıs 2021’e kadar devam edecek. 

STM Banner

Dünya’nın yakından takip ettiği milli havacılık ve uzay projelerini ülkemize kazandırmak için faaliyetlerine aralıksız devam eden TUSAŞ, nitelikli mühendis gençlerin istihdamına katkı sağlamak için her yıl önemli staj programlarına imza atıyor. TUSAŞ’ın stajyer mühendis programı olan SKY (Senin Kariyer Yolun), gençlere sunduğu sosyal imkânların yanı sıra, Türkiye’nin havacılık tarihindeki en önemli projelerinde gençlerin de aktif görev almasına da imkân sağlıyor. 

Bu yıl Makine Mühendisliği, Elektrik – Elektronik / Haberleşme Mühendisliği, Havacılık Mühendisliği, Uçak Mühendisliği, Uzay Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, İmalat Mühendisliği, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği, Kimya Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği bölümlerinden öğrencilerin kabul edileceği stajyer mühendis programı, TUSAŞ’ın Ankara, İstanbul ve Bursa yerleşkelerinde gerçekleştirilecek. 

TUSAŞ

Milli projelere yakından tanıklık etme imkânı sağlayacak SKY Stajyer Mühendis Programı ile öğrenciler, mühendislik pratiği ve farkındalığının yanı sıra üniversitelerde teorik olarak öğrendikleri bilgileri, TUSAŞ’ın nitelikli mühendis ve teknisyenleri sayesinde pratiğe dönüştürme imkanına da sahip olacak.  

 Top 100 Talent Program araştırmasına göre Türkiye’nin en beğenilen 3’ncü staj programı SKY için başvurular 27 Ağustos’ta başladı. Staj programına başvurular için son tarih 27 Eylül olarak açıklandı. Detaylı bilgi ve başvuru için  www.seninkariyeryolun.com  ve www.vizyonergenc.com siteleri ziyaret edilebilecek.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir Yorum

  1. Bu haberden daha heyecan verici ne olabilir ? Kalifiye mühendis açığımız biliniyor. ileriye dönük programlar için bu açığın kapanması da şart. Geriye kalan ise bazı temenniler : en başta öteki anlı şanlı şirketlerimizin bu konuda ne yaptıkları mesela . Diğer bir konu da, bu gençler ne yapılmalı ki
    dışarıdan ayartılmasınlar veya mecbur kalmasınlar, ülkeye faydalı olmaya devam edebilsinler.
    İlgilileri tebrik ederim,teşekkür borçluyuz hepimiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu