TUSAŞ ve Airbus arasında anlaşma imzalandı

Roketsan-ATMACA-Banner

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii ve Airbus, Airbus uçak programları için hareketli parçaların yapılarında araştırma ve geliştirme konusunda ortak anlaşma imzaladı. İki şirket, gelecekteki ticari uçak tasarımlarında çözüm ortağı olarak anlaşma sağladı. Anlaşma, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil ve Airbus Avrupa, Kafkasya ve Orta Asya Strateji Başkanı MarcoMiklis tarafından İstanbul Airshow 2018’de düzenlenen bir törenle imzalandı.

STM Banner

Anlaşmanın Airbus ve Türk Havacılık Uzay Sanayii arasındaki teknoloji ve inovasyon araştırma ortaklığını genişletme ve geliştirmede önemli olduğunun altını çizen Türk Havacılık Uzay Sanayii Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil, “ Türkiye’de teknolojik ortaklıklarımız arasına yeni ve çok önemli bir katkı daha sağladık. Dünyanın önemli şirketlerinden Airbus ile gelecekteki ticari uçak teknolojileri için yaptığımız anlaşma şirketimizin teknolojik atılımlarında iddialı bir şekilde ilerlediğini gösteriyor” dedi.

tusaş and airbus ile ilgili görsel sonucu

Airbus Kafkasya ve Orta Asya Strateji Başkanı Dr. MarcoMiklis ise anlaşma için şunları söyledi: “Türk Havacılık ve Uzay Sanayii ile 30 yıldır devam eden ortak çalışmalarımıza bir yenisi daha katmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Türk Havacılığının dünya havacılığına kattığı değer göz önünde bulunduruyoruz. Airbus olarak bizler de bu doğrultuda Türk Havacılık ve Uzay Sanayii ilebirlikte katkı sağlamak istiyoruz.”


Kaynak: SavunmaSanayiST.com


  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu