Ukrayna Ordusu modernize edilen T-64 tanklarını teslim aldı

Roketsan-ATMACA-Banner

Ukrayna Silahlı Kuvvetleri, onarım ve modernizasyon işlemlerine tabi tutulan T-64 Ana Muharebe Tankları’nın yeni bir partisini geçtiğimiz saatlerde teslim aldı.

Edinilen bilgiye göre Ukrayna Silahlı Kuvvetleri, devlete ait Ukroboronprom şirketine bağlı Lviv Zırhlı Tesisi tarafından modernize edilen T-64 Ana Muharebe Tankları’nın yeni bir partisini, geçtiğimiz saatlerde teslim aldı. Onarım ve modernizasyon faaliyetleri esnasında T-64 tankları; yeni nesil gece görüş sistemleri, dijital telsiz istasyonları, uydu navigasyon sistemleri, dinamik koruma kitleri ve ek birtakım sistemlerle donatıldılar. T-64 tanklarının modernizasyon faaliyetleri esnasında ASELSAN üretimi sistemler de kullanıldı.

STM Banner

Ukrayna Silahlı Kuvvetleri, şu ana kadar bir tank tugayını donatacaktan fazla miktarda modernize edilmiş T-64 tankı teslim edildi. Modernize edilmiş T-64 tankları, Ukrayna tarafından “T-64 2017” olarak adlandırılmakta. Modernizasyon faaliyetleri, Ukroboronprom’a bağlı birden fazla kuruluş tarafından icra ediliyor.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir Yorum

  1. Bu gün ” hepten aykırı gidecem be yau “: Altay tankının bu haliyle ne kadar gerekli olduğu sorusu.
    Motorunu ve transmisyonunu makul zamanda yapmamız imkansız. Korkunç yatırımları burası yerine
    daha başarılı olduğumuz diğer savunma alanlarına yapsak daha çabuk netice alacağız. Bu tankların
    ihracına da asla izin vermeyecekler. Tank önemli belki ama sanıldığı kadar da değil. Bir hayal kalması değil sadece, kaynak israfı da hakeza. İhtiyacımızı iyi inceleyip Ukrayna,Çin, Kore veya başkası ile ortak üretim yapalım derim.Savunma projelerimiz çok fazla dağıldı, mali imkanlarımız hepsine yetmez. Elbet herşey yerli ve milli olmalı ama ihtiyaç acil,imkanlar kısıtlı. Tribünlere oynamayı,halkı gıdıklamayı,hamaseti kaldırmaz savunma ihtiyaçlarımız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu