Uzayda Türk-Çin iş birliği

Roketsan-ATMACA-Banner

Çin Bilimler Akademisi (CAS) iş birliğiyle düzenlenen Havacılık ve Uzay Bilimleri Çalıştayına; TÜBİTAK, TUA ve CAS’ten üst düzey temsilciler katılım gösterdi.

Konuyla ilgili olarak TÜBİTAK Başkanı Hasan MANDAL tarafından yapılan açıklamada, “TÜBİTAK ve CAS iş birliğinde Havacılık ve Uzay Bilimleri alanında 2021’de yeni çağrılar açacağız! Çin Bilimler Akademisi iş birliğinde düzenlenen Havacılık ve Uzay Bilimleri Çalıştayına, Türk Uzay Ajansı (TUA) Başkanı Serdar Hüseyin YILDIRIM ve CAS Başkan Yrd. Prof. Yaping Zhang ile katıldık.” ifadelerine yer verildi.

STM Banner

Çin Bilimler Akademisi (CAS)

Çin Bilimler Akademisi, Çin’in ve dünyanın yararına yüksek teknolojiyi ve doğa bilimlerini keşfetme ve kullanma çabasının temelini oluşturmaktadır. Kapsamlı bir araştırma ve geliştirme ağı, liyakate dayalı öğrenilmiş bir toplum ve bir yüksek öğretim sisteminden oluşan CAS, birinci sınıf bilimsel ve yönetim yaklaşımlarını kullanarak hem teorik hem de uygulamalı sorunları ele almak için Çin’den ve dünyanın dört bir yanından bilim adamlarını ve mühendisleri bir araya getiriyor (CAS).


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu