ABD’nin Atina eski Askeri Ateşesi’nden çarpıcı Tweet

Roketsan-ATMACA-Banner

ABD’nin Atina eski Askeri Ateşesi Palm, Yunanistan’ın ülkenin donanması için firkateyn satın almasıyla ilgili sosyal medyada bir tartışmaya katıldı.

ABD’nin Atina eski Askeri Ataşesi Robert Palm, bir sosyal medya uygulaması olan Twitter’da Yunanistan’ı dilenci ilan ederek skandala yol açtı. Palm, Yunan Deniz Kuvvetleri için firkateyn satın almasıyla ilgili sosyal medyada bir tartışmaya katıldı. Twitter kullanıcılarından biri farklı savaş gemilerinin fotoğraflarını “Ne istedim” ve “Ne alacağım” başlığıyla paylaştı.

STM Banner

Palm paylaşılan bu tweete, “Dilenciler seçim yapamaz” yorumu yaptı ve bu da Yunan sosyal medya kullanıcılarının tepkisine yol açtı. Palm daha sonra mesajını sildi ve bu yorumda bulunduğu için özür diledi. Bu yorumu düşünmeden yazdığını belirtti ve bunun saldırgan olduğunu kabul etti.

Tartışma ile ilgili ekran görüntüsü

Eylül 2020’de Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis, Atina’nın dört gelişmiş çok amaçlı firkateyn satın alma planı olduğunu belirmişti. Başlıca adaylar arasında Amerikan ve Fransız savaş gemileri yer alıyor.

Yunanistan’a teklif edildiği söylenen bazı Firkateynler:

  • MMSC ile Lockheed Martin
  • DDY/Belharra
  • MEKO A200NG (veya MEKO A300)
  • Type 31/Arrowhead
  • Navantia (F-110 ile iddiaya göre)
  • Fincantieri (FREMM’de olduğu iddia edilmekte)

ÖNERİLEN İÇERİK: Fransa’dan Yunanistan’a ‘ücretsiz’ firkateyn teklifi


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu