ABD’de F-16C Viper savaş uçağı düştü

Roketsan-ATMACA-Banner

Amerika Birleşik Devletleri’nin New Mexico eyaletinde; ABD Hava Kuvvetleri’ne ait F16C Viper tipi savaş uçağı, Holloman hava üssüne inişi esnasında düştü.

Edinilen bilgiye göre Amerika Birleşik Devletleri’ne ait F16C Viper tipi savaş uçağı, geçtiğimiz saatlerde Holloman Hava Kuvvetleri Üssü’ne inişi esnasında düştü. Tek kişilik savaş uçağında bulunan pilot, fırlatma koltuğu aracılığıyla uçaktan başarıyla ayrıldı ve yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. Holloman Hava Üssü’ne göre olayın sebebinin araştırılması için bir soruşturma başlatıldı.

STM Banner

Bu olayla birlikte ABD, son 60 gün içerisinde toplam yedi adet savaş uçağı kaybetmiş oldu. ABD Hava Kuvvetleri’ne ait F-22 Raptor tipi savaş uçağı 15 Mayıs tarihinde, F-35A tipi savaş uçağı 20 Mayıs 2020 tarihinde, yine F-35A tipi savaş uçağı 9 Haziran tarihinde, F-15C tipi savaş uçağı 15 Haziran tarihinde, F/A-18 tipi savaş uçağı 19 Haziran tarihinde ve F-16CM Fighting Falcon tipi savaş uçağı ise 1 Temmuz tarihinde düşmüştü.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir Yorum

  1. Olabilir. Her yüzen batabilir,her uçan düşebilir. Bu haber tansiyonumu yükseltecek veya beni tarif edilemez yeise gark edecek bir haber değil. Dileğim TAF’a asla böyle birşey olmaması.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu