AFSOC modernize edilen ilk MC-130J uçağını teslim aldı

Roketsan-ATMACA-Banner

Sierra Nevada Corporation (SNC), AFSOC’a Havadan Görev Ağı (AbMN) güvenli iletişim paketi donatılan ilk MC-130J Özel Görev Uçağını teslim etti.

Sierra Nevada Corporation tarafından yapılan açıklamaya göre ABD Hava Kuvvetleri Özel Operasyonlar Komutanlığı (AFSOC), AbMN Güvenli İletişim Paketi ile donatılan ilk MC-130J Özel Görev Uçağını teslim aldı. AbMN entegre edilen MC-130J uçakları; ABD Hava Kuvvetleri, ABD Ordusu, ABD Donanması ABD Deniz Piyadeleri ve koalisyon güçleri envanterinde bulunan platformları ile birlikte çalışma yeteneği kazanmaktadırlar.

STM Banner

AbMN süiti, toplu olarak bir görev sistemini oluşturan çeşitli bileşenlerden gelen verileri birleştirerek birlikte çalışabilirliği geliştirir. Bu, operatörlerinin birden fazla sistemi izlemek yerine bir dizi kritik görev verisine odaklanmalarına olanak sağlar.

Bu süit; savaş alanı yönetimi ve tehditlerden kaçınmak için özelleştirilmiş gözetim verileri üretir; hava, yer ile komuta ve kontrol birimleri için durumsal farkındalık sağlar. Paket, haritalama ve durumsal farkındalık, veri yönlendirme, video kayıt ve oynatma ile kullanıcı arayüzü kontrolü için uygulamalara sahiptir. Aynı zamanda veri bağlantı radyoları ve birlikte çalışmak üzere arabirimlenmiş 10 alt sistem de dahil olmak üzere destek ekipmanlarına sahiptir. Mürettebatın iş yükünü azaltmak için AbMN paketi, mevcut ekipmanlarla entegre olur ve böylece pilotlar, mürettebat ve savaş sistemleri operatörleri zaten özelliklerini bildikleri cihazları kullanmaya devam edebilirler.

Sierra Nevada Corporation (SNC)

Eren Özmen ve Fatih Özmen çiftinin sahibi olduğu Sierra Nevada Corporation, ABD merkezli uzay sistemleri, ticari yörünge taşımacılığı, mikro uydular, enerji, tele-tıp, ve nanoteknoloji gibi konularda uzmanlaşmış elektronik sistem sağlayıcısı ve sistem entegratörü bir teknoloji şirketidir. Şirket merkezi Nevada, Sparks’ta bulunmaktadır.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu