Akaryakıt Gemisi Tedariki Projesi TÇD yayımlandı

Roketsan-ATMACA-Banner

T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB), Türk Deniz Kuvvetleri’nin ihtiyaçlarına binaen Akaryakıt Gemisi Tedariki Projesi için teklife çağrı dosyası (TÇD) yayımladı.

Edinilen bilgiye göre, Akaryakıt Gemisi Tedariki Projesi’nin kapsamı şu şekilde: “Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ihtiyacına binaen; liman ve yaklaşma sularında yüzer unsurların akaryakıt bütünleme ihtiyaçlarının süratle karşılanmasını, muhtemel bir harekat ve/veya harpte bekleme/gizlenme mevkiinde bulunan hücumbotların akaryakıt ihtiyaçlarının emniyetli ve süratli bir şekilde karşılanmasını sağlamak amacıyla 2 adet Akaryakıt Gemisi yedekler, eğitim ve dokümanlar ile birlikte tedarik edilecektir. İlave 2 adet geminin tedariki ise opsiyon statüsündedir.”

STM Banner

Proje’nin ön yeterlilik şartları ise şu şekilde:

  1. Yurt içinde yerleşik bir tersane olunması.
  2. Geçerli bir “Tesis Güvenlik Belgesi”ne sahip olunması.
  3. Yürürlükte olan “5201 Sayılı Kanun Gereğince Kontrole Tâbi Tutulacak Harp Araç ve Gereçleri ile Silah, Mühimmat ve Bunlara Ait Yedek Parçalar, Askerî Patlayıcı Maddeler, Bunlara Ait Teknolojilere İlişkin Liste”nin 7.a. kategorisinde geçerli bir “Üretim İzin Belgesi”ne sahip olunması.

Akaryakıt Gemisi Tedariki Projesi TÇD’si, 15 Ocak 2021 tarihi saat 17.00’ye kadar T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı Deniz Araçları Daire Başkanlığı’ndan temin edilebilecek.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu