ANKA-2, ilk uçuşa hazırlanıyor

Roketsan-ATMACA-Banner

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş (TUSAŞ) tarafından, ANKA İnsansız Hava Aracı (İHA) projesinden elde edilen tecrübelerle geliştirilen Yüksek Faydalı Yük Kapasiteli İHA (ANKA-2), ilk uçuşunu bu sene içerisinden gerçekleştirecek. TUSAŞ tarafından düzenlenen “Yönetim Zirvesi” etkinliğinde konuyla ilgili açıklama yapan TUSAŞ Genel Müdürü Temel KOTİL, ANKA-2’nin motor çalıştırma testinin başarıyla icra edildiğini ve ilk uçuşunun bu sene içerisinde gerçekleştirileceğini açıkladı.

@TUSAŞ

TUSAŞ tarafından milli imkanlarla geliştirilen ANKA-2, ANKA ürün ailesinin bir üyesi olan ANKA-S baz alınarak geliştirildi. Mevcut ANKA İHA’lara göre daha fazla faydalı yük kapasitesi bulunan ANKA-2; çift motora (TEI PD-170), uydudan kontrol yeteneğine (SATCOM), 25.000ft irtifada 24 saat uçuş süresine ve 700kg’den fazla faydalı yük kapasitesine sahip olacak.

STM Banner

  Sarsılmaz

2 Yorum

  1. İHA lardan sonra mutlaka nükleer başlıklı silah üretimi, nükleer enerji ile çalışan deniz üstü ve denizaltı, nükleer füze savunma sistemi, kara, hava, deniz ve birbirine karşı kullanılan füzeler. Uzay aracı ve istasyonu nükleer enerji ile çalışan uçaklar Vel hasıl bunların hepsi de aynı zaman içerisinde araştırma ve uygulama imkanları mevcuttur.sadece güvenlik babında değil, nükleer ilmini tüm teknolojik gelişmeler de kullanılabilir. Tıp gibi, ulaşım araç ve materyal geliştirme her türlü şartlarda fizik, kimya her türlü şartlarda ilimde bilimde faydaları bitmez tükenmez kadar çoktur.kisaca nükleer hususta da haber ve yorumlar bekliyorum sayın kuruluşlardan saygı ve muhabbet le.

  2. Bence lazer silahı geliştirilip. Yukarıdaki uydulari vuracak teknoloji geliştirilirse. Is tamamdır. Bakın o zaman süper güç kim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu