ASELSAN milli periskop ile nişangahı ilk kez teslim etti

Roketsan-ATMACA-Banner

ASELSAN’ın Sivas’ta faaliyet gösteren şirketi ASELSAN Hassas Optik Sanayi ve Ticaret A.Ş., milli M27 Zırhlı Araç Periskopu ile Tabanca Refleks Nişangah’ını ilk kez teslim etti.

Zırhlı Araç Periskopu ve Tabanca Refleks Nişangahı ilk ürün teslimatı sebebi ile düzenlenen törene; Milli Savunma Komisyonu Başkanı İsmet Yılmaz, Savunma Sanayii Başkan Yardımcısı Celal Sami Tüfekçi, ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk GÖRGÜN ile protokol üyeleri katılım sağladı.

STM Banner

Törende bir konuşma yapan ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk GÖRGÜN, “Milli savunma sanayimiz her geçen gün daha da büyümektedir. Dünya çapında en fazla ciro yapan savunma sanayi şirketleri arasında Türkiye’den 7 firma yer aldı. ASELSAN ilk 50 arasında yer alan ilk Türk firması oldu. 48. sırada yer almanın haklı gururunu yaşıyoruz.

AKINCI ZMA

Savunma sanayisinde kullanılan dürbün ve görüntüleme sistemlerine mercek üreten ASELSAN, bu alanda elde ettiği başarıyla 8 ülkeye ihracat yapmaktadır. Bugün tanıtımı ve seri üretimi yapılan ürünlerimiz optik tasarım ve üretimde zirveye giden yolda emin adımlarla ilerlemektedir. ASELSAN Sivas tarafından tasarlanıp seri üretimi yapılan M27 zırhlı araç periskobumuz yerli ve milli imkanlarla üretilmiştir. Tabanca refleks nişangahımız da yine tamamen yerli ve milli imkanlarla tasarlanmıştır.” ifadelerinde bulundu.

ASELSAN Hassas Optik ve Ticaret A.Ş., ürettikleri optik sistemler ile Türk Silahlı Kuvvetleri ve diğer güvenlik birimlerinin ihtiyaçlarını karşılamakta.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu