SSB tarafından SAGA çağrısı yayınlandı

Roketsan-ATMACA-Banner

T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı; Siber Güvenlik Ar-Ge Yol Haritası çerçevesinde, Siber Güvenlik Teknolojileri Geliştirilmesi (SAGA) için çağrı duyurusu yayınladı.

Konuyla ilgili olarak Savunma Sanayii Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Siber Güvenlik Teknolojileri OTAĞ çalışmaları sonrasında gerçekleşen 6. Ar-Ge Paneli’nde Siber Güvenlik Ar-Ge Yol Haritası çerçevesinde Siber Güvenlik Teknolojilerinin Geliştirilmesi konulu Savunma Sanayii Ar-Ge Geniş Alan (SAGA) Çağrısı’na çıkılmasına kadar verilmiştir.

STM Banner

Bu kapsamda Siber Güvenlik Teknolojilerinin Geliştirilmesi SAGA Çağrısı kapsamında çalışılması hedeflenen alanlar aşağıda listelenmektedir.

  • Kritik Altyapılarda Anomali/Zafiyet Tespiti/Engelleme Sistemleri
  • Siber Taarruz Yöntemlerinin Geliştirilmesi
  • Bulut (Cloud) Güvenliği
  • Nesnelerin İnterneti (IOT) Güvenliği
  • Mobil Cihaz Güvenliği

SAGA’ya cevaplar; SSB Ar-Ge ve Teknoloji Yönetimi Portalı’na (arge.ssb.gov.tr) üye olunarak erişilebilecek olan “Çevrimiçi SAGA Başvuru Formu” doldurmak suretiyle verilecek olup, başvuru numarası içeren ve başvurunun yapıldığını gösterir resmi yazı veya dilekçe en geç 18/09/2020 Cuma günü saat 17:00’a kadar SSB Genel Evrak Birimi’ne teslim edilecektir. Detaylı bilgilere aşağıda verilen çağrı duyurusu ve başvuru kılavuzundan erişebilirsiniz.” ifadelerine yer verildi.

Siber Güvenlik Teknolojileri Geliştirilmesi (SAGA) Çağrı Duyurusu

Çevrimiçi SAGA Başvuru Kılavuzu


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu