ASELSAN’dan KASUMSİS teslimatı

Roketsan-ATMACA-Banner

ASELSAN, Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na yönelik KASUMSİS Askeri Uydu Muhabere Sistemi teslimatlarına devam ediyor. Şirket, yeni bir KASUMSİS teslimatı gerçekleştirdi.

Konuyla ilgili olarak ASELSAN tarafından yapılan açıklamada, “Kılıç Sınıfı Hücumbotlara Askeri Uydu Muhabere Sistemi (KASUMSİS) Temini Projesi kapsamında gerçekleştirilen X-Bant Uydu Haberleşme Sistemi teslimatları devam ediyor. Pandemi sebebiyle tüm ASELSAN ekibine Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Gölcük Tersanesi Komutanlığına giriş yapmadan önce Covid testi uygulandı ve negatif sonuçları alındıktan sonra TCG KILIÇ üzerinde çalışmalara başlanıldı.

STM Banner

Uydu haberleşme sisteminin entegre edildiği 9’uncu gemi olan TCG KILIÇ üzerinde kabul işlemleri başarılı bir şekilde tamamlandı. Yapılan kabul ile birlikte TCG KILIÇ uydu kapsama alanı içerisindeki her türlü deniz şartında IP tabanlı, kesintisiz ve güvenli haberleşme yeteneğine sahip oldu. Ek olarak tüm kılıç sınıfı hücumbotların uydu üzerinden haberleştiği Uydu Muhabere Yedek Kontrol Merkezi ile Gözetleme Koordinasyon Merkezi alt sistemlerinin geçici kabul testleri başarılı bir şekilde tamamlanarak ilgili alt sistemlerin teslimatı gerçekleştirildi.” ifadelerine yer verildi.

KASUMSİS entegre edilen savaş gemileri, uydu kapsama alanı içerisindeki her türlü deniz şartında IP tabanlı, kesintisiz ve güvenli haberleşme yeteneğine sahip oldu.

Önerilen İçerik: Almanya: “Türkiye’nin denizaltı projesini durduramayız”


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu