IAI’dan Asya’ya Dolanan Mühimmat satışı

Roketsan-ATMACA-Banner

İsrail merkezli Israel Aerospace Industries (IAI) şirketi, üç farklı Asya ülkesine teslim edilecek Dolanan Mühimmat çözümleri ile ilgili olarak 100 milyon ABD Doları değerinde üç farklı ihracat anlaşması imzaladı.

Edinilen bilgiye göre söz konusu anlaşmalar; uluslararası bir ihale kapsamında ROTEM VTOL Taktik Dolanan Mühimmatı satışını, Asya’daki bir ülke donanması için HAROP Dolanan Mühimmatı’nın deniz versiyonunun satışını ve yine Asya’daki bir başka ülke için HAROP Dolanan Mühimmatı’nın kara versiyonunun satışını içeriyor.

HAROP’un deniz versiyonu, off-shore gemilerden fırkateynlere kadar çeşitli gemiler için operasyonel bir çözüm sağlar. Karmaşık bir deniz harp senaryosunda HAROP sistemi; istihbarat toplama, hedef değerlendirme ve taarruz amaçlı kullanılmaktadır. HAROP tarafından toplanan istihbarat, doğrudan geminin komuta ve kontrol merkezine iletilmektedir.

ROTEM Dolanan Mühimmat
ROTEM Dolanan Mühimmat

HAROP, iki yönlü bir veri bağlantısı üzerinden kontrol edilmektedir. Hedefe yatay ve dikey yönden saldırı yapma ve saldırıyı iptal etme kabiliyeti bulunmaktadır.

ROTEM ise Dikey Kalkış ve İniş (VTOL) özelliğine sahip taktik bir dolanan mühimmattır. Rotem, daha çok terörle mücadele operasyonları ile asimetrik savaşlarda kullanılmaktadır. ROTEM, çift elektro-optik kamera sistemine sahiptir.

Önerilen İçerik: KARGI Mühimmatı’nın motoru PG-50 seri üretimde


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

TUALCOM Gif Baner   Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu