ASELSAN’dan NATO galibiyeti

Roketsan-ATMACA-Banner

Türk savunma sanayiinin lokomotif şirketi ASELSAN, NATO İletişim ve Enformasyon (NCI) Ajansı tarafından düzenlenen inovasyon yarışmasını kazanan üç şirketten biri oldu.

Edinilen bilgiye göre ASELSAN, NATO İletişim ve Enformasyon (NCI) Ajansı tarafından 5’incisi düzenlenen inovasyon yarışmasını kazanarak; hava gözetleme radar sistemlerinin performansını iyileştirmeye yönelik geliştirdiği 2 proje önerisiyle sistemlerini, NATO ortak güvenliği için operasyonel kullanıma dönüştürme şansı elde etti.

STM Banner

NCI Ajansı Başkanı Tümgeneral Göksel Sevindik, etkinliğin açılış konuşması esnasında şu açıklamalarda bulundu: “NCI Ajansında tek başımıza yenilik yapmadığımızı biliyoruz. Sektör, çabalarımızda her zaman büyük bir ortak olmuştur. Diğer sektör mucitlerinin bu alana neler getirebileceğini görmek beni heyecanlandırıyor, özellikle de bu sistemlerden elde ettiğimiz verilerin uygulanmasında.”

Yarışmayı kazanan ASELSAN, ERA a.s. ve Reticle Ventures Canada Incorporated şirketleri, NCI Ajansı ile bir pilot uygulamaya katılmaları için küçük bir sözleşme alacaklar. Her sözleşme, kazananın teklifine göre uyarlanacak.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu