ASELSAN’dan zırhlı araç görev ekipmanı ihracatı

Roketsan-ATMACA-Banner

Dünyanın önde gelen savunma sanayii firmalarından ASELSAN, bir yurt dışı müşterisinin zırhlı araç üzeri ekipman ihtiyacını karşılamak üzere yeni bir sözleşme imzaladı.

Edinilen bilgiye göre söz konusu sözleşme; komuta ve kontrol sistemi, anti-tank füze fırlatma sistemleri, uzaktan komutalı silah sistemleri, radyolink sistemleri, ataletsel navigasyon sistemleri ve atış yeri tespit sistemlerinin ihracatını kapsıyor. Toplam değeri 93 milyon 262 bin 684 ABD Doları olan sözleşme kapsamında teslimatların ise 2020 ile 2021 yılları arasında gerçekleştirilmesi planlanıyor.

STM Banner

Uzaktan Komutalı Silah Sistemi (UKSS) alanında yaptığı çalışmalar ile global pazarda büyük bir yer tutan ASELSAN, birçok ülkeye bu ürünlerin ihracatını gerçekleştirmiş durumda. SARP Uzaktan Komutalı Silah Sistemi, SERDAR Anti-Tank Füze Fırlatma Sistemi ve SEDA Atış Yeri Tespit Sistemi, en popüler ürünlerden bazıları.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir Yorum

  1. Milletin kuvve-i manevisini takviye için yerel basın bunu yapıyor,sizler ki gayet başarılısınız, okurlara
    ayriyeten gaz vermeniz gerekmiyor. Hayır efendim, Aselsan dünyanın önde gelen savunma sanayi firmalarından değil,henüz değil. Hayır efendim, global pazarda da büyük bir yer tutmuyor,henüz tutmuyor. Öte yandan gelişim çizgisini de iftiharla izliyoruz,çok seviniyoruz, daha da iyisini yapacağına eminiz. 90 küsür milyon global pazarda çok para değil elbet, bir savaş jeti kadar. Net döviz mi girecek yoksa ofset mi o yazılmamış. Eskiden bu da yoktu ya. Çok umutluyuz ama sabırsısız da !!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu