ASELSAN’ın Yeni Yönetim Kurulu belli oldu

Roketsan-ATMACA-Banner

ASELSAN’ın bugün gerçekleştirilen Olağan Genel Kurulu esnasında, ASELSAN’ın yeni yönetim kurulu belirlendi. 

ASELSAN’ın 46’ncı Olağan Genel Toplantısı, bugün gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail DEMİR’in başkanlık ettiği toplantı ile ASELSAN’ın yeni yönetim kurulu da belirlendi. Ayrıca toplantı esnasında, ASELSAN’ın güncel durumuna ilişkin bilgi arzları da gerçekleştirildi.

STM Banner

Edinilen bilgiye göre; Yönetim Kurulu üyelerinin seçimi ile ilgili olarak, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı (TSKGV) Temsilcisi tarafından verilen önerge okundu. TSGV’nin verdiği önergeye göre; Sayın Haluk GÖRGÜN, Sayın Mustafa Murat ŞEKER, Sayın Yavuz ÇELİK, Sayın Mehmet Fatih KACIR, Sayın Alpaslan KAVAKLIOĞLU ve Sayın Salih KUL’un bir sonraki olağan genel kurul toplantısına kadar görev yapmak üzere gerçek kişi olarak Yönetim Kurulu Üyeliğine 1.691.892.020,92 olumlu oya karşılık 142.178.302 olumsuz ile oyçokluğuyla kabul edildi.

Yapılan değişiklik sonucunda; 19.06.2020 tarihinden itibaren ASELSAN Yönetim Kurulu’nda görevlendirilen Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkan Yardımcısı Celal Sami TÜFEKCİ, görevini yine Başkan Yardımcısı olan Mustafa Murat ŞEKER’e devretmiş oldu.

ÖNERİLEN İÇERİK: HAVELSAN Yönetim Kurulu Başkanı Celal Sami TÜFEKCİ oldu

Prof. Dr. İsmail DEMİR’in Açıklamaları

İsmail DEMİR
Arşiv

Genel Kurul kapsamında bir konuşma gerçekleştirilen TSKGV Temsilcisi ve Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail DEMİR, şu ifadelerde bulundu: “Değerli pay sahipleri ve katılımcılar, 2020 yılı Olağan Genel Kurul toplantımızın hayırlı olmasını diliyorum. Göreve yeni başlayan değerli yönetim kurulu üyelerine görevlerinin ülkemiz ve şirketimiz adına hayırlı olmasını diler, görev süreleri dolan üyelerimize de vermiş oldukları hizmetlerden dolayı şükranlarımı sunarım. Hepimizin yakından takip ettiği gibi, ASELSAN pandemi şartlarının zorluklarına rağmen özveri ile çalışmaya devam etmiş, yılı güçlü mali verilerle tamamlamış ve büyüme trendini devam ettirmiştir.

Gerek ülkemizde gerek yurtdışı şirket sıralamalarında her geçen yıl ilerleyerek bizi gururlandırmıştır. İlk kez 2008 yılında 98. sıradan girdiği Defense News listesinde gelinen aşamada 48. sıraya ulaşılmış olmasının sağlanan gelişim açısından net bir gösterge olduğunu vurgulamak isterim.

Ayrıca ASELSAN bu yıl değerini en çok artıran marka olmuş ve ülkemizde en değerli 100 marka arasında 19. Sıraya yükselmiştir. 2020 yılı ASELSAN’ınımızın yine önemli projeler üstlenmeye, Ar-Ge ve yenilik faaliyetlerinde öncü olmaya devam ettiği bir yıl olmuştur. Şirketimiz, her geçen yıl artan faaliyetleri ile 2020 yılında da Türkiye’nin en çok AR-GE harcaması yapan Şirketi olmuştur.

ASELSAN

Bu kapsamda ülkemiz açısından stratejik öneme sahip CATS Gözetleme Kameraları, Hava Savunma Projeleri, ULAK (5G), Hassas Güdüm Kitleri gibi daha birçok projede önemli aşamalar başarılı şekilde tamamlanarak ülke ihtiyaçlarının giderilmesine devam edilmiştir.

Ayrıca ihracat açısından da önemli açılımlar sağlanarak gerek ürün bazında gerek ülke bazında ihracat portföyünün genişletilmesine devam edilmiştir. Bu durumun da sürdürülebilir büyümede önemli bir etken olduğunu vurgulamak isterim. ASELSAN’ın harekât esnasında ihtiyaca anında cevap vermiş ve gerekli müdahalede bulunma konusunda gerekli hassasiyeti göstermiştir bunun için de ayrıca teşekkür ederim.

ÖNERİLEN İÇERİK: Ağır Sınıf Taarruz Helikopteri’nin motoru için Ukrayna seçildi

 

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu