Ermenistan’a ait roket sisteminin MAM-L ile vurulma anı

Roketsan-ATMACA-Banner

Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri; Azerbaycan’ da bulunan sivil yerleşim yerlerini hedef alan Ermeni Ordusu’na ait roket sistemini, SİHA ile imha etti.

Dağlık Karabağ bölgesinde bulunan işgal altındaki topraklarını kurtarmak amacıyla 27 Eylül 2020 tarihinde bir askeri harekat başlatan Azerbaycan, Ermeni Ordusu’na yönelik operasyonlarını başarıyla sürdürüyor. Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri; Berde şehrindeki sivilleri hedef alan Ermeni Ordusu’na ait BM-30 Smerch 300mm’lik Çok Namlulu Roketatar Sistemi’ni, Silahlı İnsansız Hava Aracı (SİHA)’ndan atılan MAM-L mühimmatı ile imha etti.

STM Banner

Azerbaycan Savunma Bakanlığı tarafından paylaşılan görüntülerde; SİHA’da bulunan görüntüleme ve hedefleme cihazının lazer işaretleme yaptığı anlar, net olarak gözüktü.

 Video: 


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

2 Yorum

  1. Dikkatimi çekti, vuruş anından saniyeler önce herifler çil yavrusu gibi kaçıştılar,çok yazık oldu. Acaba tesadüfen mi gördüler üstlerine geleni, yoksa siha’yı farkedenler bunları telsizle mi uyardı ? Sonuç iyi de, keşke bunlar tüymeye fırsat bulamasalardı.

  2. Bir savaş uçağı pilotu nasıl ki piyade gibi savaşamazsa görüntüdeki askercilik oynayanlar da vurulan sistem sayesinde işe yaramaz oldular. Yani etkisiz hale getirildi. İlla ki nalları dikmeleri gerekmez.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu