Azerbaycan ve Türk Ordusu arasında geniş çaplı tatbikat

Roketsan-ATMACA-Banner

Azerbaycan Cumhuriyeti ile Türkiye Cumhuriyeti arasında imzalanan iş birliği anlaşması kapsamında, iki ülke orduları tarafından ortak tatbikat düzenlenecek.

Azerbaycan Savunma Bakanlığı’ndan edinilen bilgiye göre; Azerbaycan ve Türk Silahlı Kuvvetleri, iki ülke arasındaki askeri iş birliği anlaşması kapsamında ortak tatbikat gerçekleştirecekler. Kara ve Hava Kuvvetleri unsurlarının katılımıyla gerçekleştirilecek tatbikat, kara unsurlarının katılımıyla 1 – 5 Ağustos ve hava unsurlarının katılımıyla ise 29 – 10 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Bu kapsamda Türk Kara Kuvvetleri Komutanlığı bağlısı birlikler, dost ve kardeş ülke Azerbaycan’a intikal etti.

STM Banner

Azerbaycan’da gerçekleştirilecek tatbikatlar; Bakü, Nahçivan, Gence, Kurdamir ve Yevlah bölgelerinde icra edilecek. Tatbikat kapsamında, Türk Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na ait zırhlı araçlar da Ağrı’nın Doğubeyazıt ilçesinden Nahçivan’a giriş yaptı.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

2 Yorum

  1. Askerde potin bağcıklarının bile nasıl bağlanacağı talımatnamelerde yazılmışken kamyonların üzerindeki bayrağın durumu kimsenin dikkatini çekmeyecek mi ? Petrol arama gemilerinde sol yukarı
    bakanı var,sola bakanı var, kamyonlardaki her nedense aşağı bakıyor. Bayrak kanununda ay yıldızın
    açık tarafının sağa bakması gerektiğini, kokartlarda ise yukarı bakması gerektiğini ne zaman öğreneceğiz ? Çok mu önemsiz bir detay bu ? Ben öyle düşünmüyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu