Bahreyn F-16V’leri üretim hattında

Roketsan-ATMACA-Banner

Lockheed Martin, Kraliyet Bahreyn Hava Kuvvetleri için ilk F-16 Blok 70 savaş uçaklarının üretimlerinin yapıldığı F-16 üretim hattında, Bahreyn Krallığı’nın ABD Büyükelçisi Shaikh Abdullah bin Rashed Al Khalifa’yı ağırladı.

Konuyla ilgili olarak Lockheed Martin Başkan Yardımcısı Bridget Lauderdale tarafından yapılan açıklamada, “Lockheed Martin’in Bahreyn’le ortaklığı 40 yıl önce başladı ve bugün F-16 ile devam ediyor. Bahreyn, Körfez bölgesinde F-16’yı alan ilk ülke ve gelişmiş F-16 Blok 70’i tedarik eden dünyadaki ilk müşteri oldu.” ifadelerine yer verildi.

STM Banner

Lockheed Martin tarafından geliştirilen F-16V Blok 70, birçok yapısal yükseltmeyi içeren en gelişmiş F-16 konfigürasyonudur. APG-83 AESA radarı, otomatik GCAS, hassas GPS gibi gelişmiş yeteneklere sahip olan F-16V, yüksek durumsal farkındalığa sahiptir. İlk uçuşunu 2015 yılında gerçekleştiren ve yakın geçmişte geliştirme faaliyetlerini tamamlanan F-16V, birçok ülkenin radarına girmiş durumda. Bahreyn, Slovakya ve Bulgaristan, halihazırda uçağın üç müşterisi konumunda.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu