Türk savunma sanayiinden Malezya atağı

Roketsan-ATMACA-Banner

Kuala Lumpur Zirvesi nedeniyle Malezya’da bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Putrajaya’daki Başbakanlık Binası’nda Malezya Başbakanı Mahathir Muhammed ile bir araya geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Malezya Başbakanı Mahathir’in görüşmesi kapsamında, Türkiye ile Malezya savunma ve teknoloji şirketleri arasında 14 mutabakat anlaşması (MoU) imzalandı.

İmzalanan mutabakat anlaşmaları ise şöyle sıralandı:

STM Banner

Baykar Savunma

BAYKAR Savunma ile TEGAC arasında, “İnsansız Hava Aracı Üretimi Geliştirilmesine Yönelik İyi Niyet Anlaşması” imzalandı.

TİSAŞ

TİSAŞ ile KOP Mantap arasında, “Silah ve Ekipman Üretimi Alanında İyi Niyet Anlaşması” imzalandı.

İstanbul Denizcilik A.Ş

İstanbul Denizcilik A.Ş. ve Bousteat Tersanesi arasında, “Çok Maksatlı Destek Gemisi (MRSS) Projesine Ortak İş Birliği ile Teklif Verilmesine Yönelik Gizlilik Anlaşması” imzalandı.

İstanbul Denizcilik A.Ş. ve 9 alt yüklenici firmadan oluşan KITeMM Konsorsiyumu arasında, “Malezya’daki Gemi İnşa Onarım ve Bakım Projelerinde İşbirliği Anlaşması İmzalanmasına Yönelik İyi Niyet Anlaşması” imzalandı.

İstanbul Denizcilik A.Ş. ile Kuala Lumpur Üniversitesi, Teknoloji Birikim Kurumu (TDA) ve SEFT arasında, “Yerel Çok Maksatlı Karakol Gemisi Dizaynı Geliştirilmesine Yönelik İşbirliği Anlaşması” imzalandı.

Havelsan-Malezya

HAVELSAN

HAVELSAN ve BHIC ADT arasında, “Malezya Deniz Kuvvetleri Gemileri İçin Savaş Yönetim Sistemi Yazılımı ve Sistem Entegrasyonu Alanında (Modernizasyon ve Yeni Platform Üretimi) Ortak Çalışma Anlaşması” imzalandı.

HAVELSAN ve AR Eastern arasında, “Malezya Hava Kuvvetleri Batı ve Doğu Bölgeleri Komuta Kontrol Sistemleri Entegrasyonu, Yedek Sistem Oluşturulması ve Malezya Hava Kuvvetlerinin Komuta, Kontrol, Muhabere, Bilgisayar İstihbarat, Gözetleme ve Keşif Yazılımı İhtiyaçları için İyi Niyet Anlaşması” imzalandı.

HAVELSAN ve BIT arasında, “Malezya Kara Kuvvetleri Siber Savunma Taktik Operasyon Merkezi Projesi için İyi Niyet Anlaşması” imzalandı.

HAVELSAN ve AMP Grup arasında, “Sahil Radar Gözetleme Sistemi Projesi İyi Niyet Anlaşması” imzalandı.

ALTINAY

Altınay ve Malezya Milli Savurma Üniversitesi arasında, “Taktik İnsansız Hava Aracı Geliştirilmesi Alanında İyi Niyet Anlaşması” imzalandı.

NUROL MAKİNA

Nurol Makina ve Nadi Corp. şirketleri arasında, “Kara Araçları Üretimi Konusunda İyi Niyet Anlaşması” imzalandı.

ASELSAN

ASELSAN ile Sapura arasında, “Yazılım Tabanlı Telsiz Teknoloji Transferi İyi Niyet Anlaşması” imzalandı.

TUYAR

TUYAR ile Silterra arasında, “Mikroçip Üretimi Konusunda İyi Niyet Anlaşması” imzalandı.

Yonga Teknoloji

Yonga Teknoloji ile Silterra arasında, “Mikroçip Üretimi Konusunda İyi Niyet Anlaşması” imzalandı.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu