Bakan AKAR Libya’daki TSK Karargahını denetledi

Roketsan-ATMACA-Banner

Milli Savunma Bakanı Hulusi AKAR, Libya’nın başkenti Trablus’ta gerçekleştirdiği temaslar kapsamında Savunma Güvenlik İş Birliği ve Eğitim Yardım Danışma Komutanlığı’nı denetledi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi AKAR ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar GÜLER, Libya’nın meşru hükümeti olan Ulusal Mutabakat Hükümeti (UMH) temsilcileri ile temaslarda bulunmak üzere geçtiğimiz saatlerde Libya’nın başkenti Trablus’a intikal etmişti. Güvenlik ve Askeri İş Birliği Mutabakat Muhtırası kapsamında yapılan faaliyetleri yerinde incelemek üzere geldiği Libya’nın başkenti Trablus’taki temasları sürdüren Bakan AKAR, beraberinde Orgeneral Güler ile Libya Başbakanı Fayiz es-Serrac ile görüştü.

STM Banner

Libya’daki temaslarına devam eden Bakan AKAR ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar GÜLER, Savunma Güvenlik İş Birliği ve Eğitim Yardım Danışma Komutanlığı’na düzenlediği ziyaret esnasında ise Türk ve Libyalı askerlerle bir araya geldi. Libya Ordusu Batı Harekât Dairesi Komutanı Usame Cuveyli ile görüşen Bakan Akar ve Orgeneral Güler, çalışmalara ilişkin bilgi aldı.

Libyalı kardeşlerimizin daha rahat, daha mutlu, daha güven içinde yaşamaları için destek vermeye devam edeceğiz” diyen Bakan Akar, şunları kaydetti:

“Bugün de yarın da sizlerin yanınızda olduğumuzu, Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları kapsamında Libyalı kardeşlerimiz için yapılması gereken ne varsa yapacağımızı bilmenizi istiyorum. Haklısınız kazanacaksınız biz buna inanıyoruz. Diğerleri haksızlıklarının karşılığını muhakkak alacaklar. Onlar ve onları destekleyenler de kaybedecek, hezimete uğrayacaklar.”


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu