Bakan AKAR ve komuta kademesinden TUSAŞ ziyareti

Roketsan-ATMACA-Banner

Milli Savunma Bakanı Hulusi AKAR beraberinde TSK Komuta Kademesi, Bakan Yardımcıları Muhsin Dere ve Şuay Alpay ile Türk Havacılık Uzay Sanayii’ni ziyaret etti.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. (TUSAŞ), geçtiğimiz saatlerde Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz, Milli Savunma Bakan Yardımcıları Şuay Alpay ve Muhsin Dere’yi ağırladı.

STM Banner

TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil, Yönetim Kurulu Başkanı Rafet Bozdoğan ve diğer yetkililer tarafından karşılanan Bakan Akar, Komutanlar ve Bakan Yardımcıları; Milli Muharip Uçak (MMU), MELTEM-III, T-70 Genel Maksat Helikopteri, GÖKBEY Genel Maksat Helikopteri, HÜRJET Jet Eğitim ve Hafif Taarruz Uçağı, HAVA SOJ, ŞİMŞEK, HÜRKUŞ, T629 ve TUSAŞ tarafından yürütülen diğer projelere ilişkin ilişkin bilgi aldı. Milli Savunma Bakanlığı heyeti, Milli Muharip Uçak Mühendislik Binası’nı da incelediler.

Ziyaret esnasında gündemdeki konulara değinen Bakan AKAR, Doğu Akdeniz’de araştırma gemilerinin bilimsel, teknik çalışmalarını sürdürdüğünü ifade ederek, “Bu çalışmaları bir tahrik olarak, gerilimi yükseltme nedeni olarak göstermek gerçekten ahlaki değerlerle bağdaşmayacak bir olay” dedi.

MSB-TUSAŞ-2

Yunanistan’ın Ege’deki adaları uluslararası hukuka aykırı olarak silahlandırdığını belirten Bakan Akar, şöyle konuştu:

“Egemenliği herhangi bir şekilde Yunanistan’a verilmeyen adalarda yaptıkları eylemler tamamen gözardı ediliyor, onun dışında bizim yaptığımız bilimsel, teknik çalışmalar tahrik gibi gösteriliyor. Bu gerçekten yanlış bir yaklaşım, iyi komşuluğa yakışmıyor. Bizim uzattığımız dostluk eline karşı en yanlış hareketleri yapıyorlar. Biz siyasal çözümlerden, diyalogdan, iyi komşuluk ilişkilerinden yanayız. Bu konuda iyi niyetimizi gösterdik, göstermeye devam ediyoruz. Bunun da anlaşılmasını bekliyoruz. Bunun dışında bir takım hareketlere tevessül etmelerinin iyi komşuluk ilişkileriyle izahının mümkün olmadığını da ifade etmek istiyorum.”


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu