Bakan AKAR’dan Fransa’ya yönelik sert açıklamalar

Roketsan-ATMACA-Banner

Milli Savunma Bakanı Hulusi AKAR; inceleme ve denetlemede bulunduğu Donanma Komutanlığı’nda, Doğu Akdeniz ile ilgili politikaları sebebi ile Fransa’ya yönelik açıklamalarda bulundu.

Bakan AKAR tarafından Fransa’ya yönelik yapılan açıklamada, “Bölge ile hiç alakası olmayan Avrupalı bir müttefikimizin binlerce kilometreden gelerek Doğu Akdeniz’deki askeri varlığını güçlendireceğine yönelik açıklama ve eylemleri müttefiklik ruhu, ittifak ruhu ve dayanışma ile bağdaşmamaktadır. Bu ve benzeri girişimlerin sorunların barışçıl ve diyalog yolu ile çözülmesi için yapılan gayretlere de hiçbir olumlu katkısı yoktur. Dost ve müttefiklerimizden Ege ve Doğu Akdeniz’deki sorunlar bağlamında Yunanistan’ın uygulama ve iddialarını akıl, bilim, mantık ve objektif kriterlerle değerlendirmelerini bekliyoruz.” ifadelerine yer verildi.

STM Banner

Öte yandan Donanma Komutanlığı Harekât Merkezi’ne de giden Bakan Akar, faaliyetlere ilişkin bilgi aldı ve talimatlar verdi. Aralarında Oruç Reis Sismik Araştırma Gemisine refakat görevini de yürüten gemilerin de olduğu, Doğu Akdeniz ve Ege’de görevli unsurlarla video konferans yöntemi ile görüşen Bakan Akar, sahadaki duruma ilişkin bilgi aldı.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu