Bayraktar TB2 Ermeni Ordusu’nun radarında

Roketsan-ATMACA-Banner

Ermenistan Silahlı Kuvvetleri komuta kademesi, Baykar Savunma tarafından milli imkanlarla geliştirilen Bayraktar TB2 İnsansız Hava Aracı (İHA)’nı radarına aldı.

Konuyla ilgili olarak Clash Report tarafından paylaşılan bir fotoğrafta, Ermeni Ordusu mensubu subayların toplantı halindeyken, Baykar Savunma tarafından milli imkanlarla geliştirilen Bayraktar TB2 İnsansız Hava Aracı (İHA)’nı inceledikleri ve İHA’ya ait fotoğrafların sunuya yansıtıldığı görüldü.

STM Banner

Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki çatışmaların şiddetinin artmasının ardından T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail DEMİR, “Savunma sanayiimiz, SİHA’larımızdan mühimmatlarımıza ve füzelerimize, elektronik harp sistemlerimize kadar bütün tecrübe, teknoloji ve kabiliyetleriyle her zaman Azerbaycan’ın emrindedir! Azerbaycan ordusuna yeni sistemler kazandırmanın yanında, mevcut sistemlerin modernizasyonu, bakım onarım ve eğitim faaliyetleri konularında birlikte çalışacağız. Bir Millet İki Devlet!” ifadelerinde bulunmuştu.

Türk Silahlı Kuvvetleri; ANKA ve Bayraktar TB2 tipi S/İHA’lar ile sahip olduğu yeteneği, son zamanlardaki harekatlarda sürekli olarak gösteriyor. Türk SİHA’ları, halihazırda üç yabancı ülke tarafından aktif olarak kullanılmakta.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu