Belçika 322 adet Oshkosh JLTV alıyor

Roketsan-ATMACA-Banner

Belçika Hükümeti Bakanlar Kurulu, Belçika Silahlı Kuvvetleri’nin ihtiyaçlarına binaen 322 adet Oshkosh üretimi JLTV Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç (TTZA) alımını onayladı.

Edinilen bilgiye göre; Belçika Hükümeti Bakanlar Kurulu, Belçika Silahlı Kuvvetleri’nin ihtiyaçlarına binaen Amerika Birleşik Devletleri merkezli Oshkosh şirketi ile 322 adet JLTV Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç (TTZA) tedariki konusunda anlaşma yapılmasını onayladı. Toplam değeri 135 milyon Avro olan anlaşma kapsamında Oshkosh, Belçika Silahlı Kuvvetleri için 322 adet Komuta ve İrtibat Aracı (CLV) konfigürasyonunda JLTV üretimi gerçekleştirecek. Oshkosh, ilk teslimatı ise 2023 yılında gerçekleştirecek.

STM Banner

Belçika Silahlı Kuvvetleri için üretilecek CLV konfigürasyonundaki araçlar, mevcut Iveco LYNX araçlarının yerini alacak. Bu araçlar komuta ve irtibat görevleri için kullanılacak ve personeli mayınlara, mühimmatlara ve el yapımı patlayıcılara karşı daha iyi koruyacak. Uzaktan Kumandalı Silah İstasyonu (RCWS/UKSS) bulunacak 135 araö ise FN Herstal’dan FN DeFNder Light 7.62 ile teçhiz edilecek.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu