Boxer Araçları için Thales’ten Yeni Kule

Roketsan-ATMACA-Banner

Thales UK firması, İngiltere üretimi Boxer Zırhlı Araçları için Uzaktan Komutalı Silah Sistemi RS4 RWS tedarikine yönelik 252,3 Milyon Dolarlık ihaleyi Kazandı.

RBSL ve Rheinmetall Kara sistemleri, İngiliz Ordusu’nun yeni Boxer araçları için PROTECTOR RS4 Uzaktan Komutalı Silah İstasyonu (RWS) ve Akustik Atış Yeri Tespit Sistemi tedarik etmek üzere Thales UK’ye 180 milyon sterlin (252,3 milyon ABD Doları) değerinde bir sözleşme verdi.

STM Banner

Kongsberg Savunma Havacılık ve Uzay şirketinin stratejik ortağı olan Thales UK, Birleşik Krallık Savunma Bakanlığı’nın Mekanize Piyade Aracı (MIV) programının bir parçası olarak, önümüzdeki 10 yıl içinde Boxer araçlarına 500 adet Uzaktan Komutalı Silah Sistemi (RWS)’yi üretecek ve entegre edecek. Aynı zamanda 500 adet de Akustik Atış Yeri Tespit Sistemi teslim edecek.

PROTECTOR RS4, Boxer hızla hareket ederken bile düşman tehditlerini taramak için aracın dışına bağlı 360 derece yüksek çözünürlüklü uzun menzilli kameralar ile donatılacak. RWS sistemi görüntüyü daha sonra zırhlı Boxer’ın içindeki askerleri dijital bir ekran aracılığıyla taşıyarak uyaracak, böylece personel aracın içinde güvenli bir şekilde kalırken çevrenin nöbetini güvenli bir şekilde tutabilecek.

Sistem ayrıca sis havanları, termal görüntüleme ve kızılötesi tespit sistemi de dahil olmak üzere önemli savunma yetenekleri sunmakta.

İngiltere 2018’de Boxer programına yeniden katıldı ve İngiliz Ordusu’na 500’den fazla araç tedarik etmek için 2,8 milyar sterlin bütçe ayırdı. İlk araçların 2023 yılında hizmete hazır olması planlanıyor.

Önerilen İçerik: PMT 7.62 ile dışa bağımlılık sonra eriyor


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu