Macaristan Büyükelçisi Mátis: “EJDER YALÇIN bir dünya markası”

Roketsan-ATMACA-Banner

Nurol Makina tarafından milli imkanlarla geliştirilen EJDER YALÇIN Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç (TTZA), ihracat pazarında dur durak bilmeden ilerlemeye devam ediyor.

AA’ya göre EJDER YALÇIN 4×4 TTZA; Orta Doğu, Körfez, Asya, Afrika ve Avrupa bölgelerinde birçok ülke tarafından tercih ediliyor. Avrupa Birliği ve NATO üyesi olan Macaristan’ın envanterine 2020’de giren Ejder Yalçın 4×4 aracı, Türkiye dışında bir NATO ülkesi tarafından kullanılan ilk zırhlı araç oldu.

STM Banner

Macaristan Büyükelçisi Viktor Mátis, Macaristan Silahlı Kuvvetleri tarafından da tercih edilen NUROL EJDER YALÇIN 4×4 TTZA ile ilgili şu açıklamalarda bulundu: “Canavar bir şey. Garaj için biraz büyük kaldı. Neyse iyi ki ülke olarak aldık. Türk zırhlısı Ejder Yalçın 4×4 artık bir dünya markası.”

Ejder Yalçın 4×4’ün NATO görevlerinde teşkilat envanterinde bulunan ileri teknolojik altyapıya sahip araçlarla müşterek harekat ortamında görev yapacak olması, kalite ve güvenilirlik seviyesi bakımından yıllar içinde yapılan iyileştirmelerle gelinen noktayı gösteren somut bir unsur olarak dikkati çekiyor.

Birleşmiş Milletler Barış Gücü kuvvetlerinde de kullanıcı sayısını artıran Ejder Yalçın 4×4, Sahel Bölgesi’nde asimetrik tehditler ve saldırılar karşısında görevli personeli korumayı başardı. Böylece Ejder Yalçın 4×4, hem NATO hem de Birleşmiş Milletler görevlerinde yararlanılan tek Türk aracı olma başarısını yakaladı. Kullanıcıların kendisine olan güvenini artıran Ejder Yalçın 4×4, bunun karşılığını artan taleple aldı. Nurol Makina, yine Birleşmiş Milletler Barış Gücü’nde kullanılmak üzere bu yıl yeni bir kullanıcıyla sözleşme imzaladı.

Önerilen İçerik: EJDER YALÇIN ALKAR ile 120mm atacak


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu