Cumhurbaşkanı Erdoğan: “SİHA’lara yönelik ciddi siparişler var”

Roketsan-ATMACA-Banner

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN, TRT’de katıldığı canlı yayın esnasında gündeme dair önemli açıklamalarında bulundu.

Cumhurbaşkanı ERDOĞAN tarafından yapılan açıklamada, “Savunma Sanayiinde Türkiye ciddi bir sıçrama içerisinde. SİHA’lar İHA’lar ve şimdi AKINCI geliyor. Bakın bunlar olmamış olmasaydı biz terörle mücadelede beklenen başarıyı elde edemezdik. SİHA’lar la biz bu başarıyı elde ettik. Bu süreci biz bu şekilde devam ettireceğiz.

STM Banner

SİHA’lara yönelik ciddi siparişler var. Yetiştiremiyorlar hatta. Gerek özel sektörde olan bu firmamıza çok çok büyük şeyler var, devletin attığı adımlar var. Gelişmeler çok daha farklı zemine doğru kayarak üretimde çok daha adım atılmış olacak.” ifadelerine yer verildi.

BAYRAKTAR TB2 UKRAYNA

Türkiye, halihazırda Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. (TUSAŞ) tarafından üretilen ANKA ile Baykar Savunma tarafından kullanılan Bayraktar TB2 tipi S/İHA’ları aktif olarak kullanıyor. Bayraktar TB2 tipi SİHA’lar Katar’a ve Ukrayna’ya ihraç edilirken, kısa süre önce yerli motora kavuşan ANKA için de benzer ihracat haberleri mevcut. Öte yandan testleri devam eden AKINCI ve AKSUNGUR ile Türkiye, SİHA kapasitesini arttırmayı hedefliyor.

Önerilen İçerik:

Türkiye’nin yeni SİHA’ları: AKINCI ve ANKA-2


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu