Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan F-35 resti

Roketsan-ATMACA-Banner

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN, Senegal ziyaretinin dönüşünde, Müşterek Taarruz Uçağı (JSF) F-35 Lightning II ile ilgili kritik açıklamalarda bulundu.

Müşterek Taarruz Uçağı (JSF) F-35 Lightning II Projesi kapsamında Türkiye’nin birçok parçanın üretimini gerçekleştirdiğini vurgulayan Cumhurbaşkanı ERDOĞAN, “Bunlardan (F-35) 5 tanesini bize vermişlerdi. Daha sonra bu sıkıntılar yaşanınca gönderilmemesi istikametinde karar alındı. Şimdi olay nereye geldi? Ya bu işin parasını bize verecekler ya da uçağı verecekler. Parasını vermiyorsa da dünyada bu işin dibi kurumadı ki… Başka yerden de bulur alır, kendimiz yaparız. Zaten çalışmalarımız, bazı ortak girişimlerimiz var.” dedi.

STM Banner

ABD Savunma Bakanlığı, Türk Hava Kuvvetleri için üretilen 5 adet F-35 savaş uçağının, ABD Hava Kuvvetleri (U.S.A.F.) tarafından satın alınacağını açıklamıştı.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

3 Yorum

  1. tfx ayrı proje olarak yürütülüp ingilterenin ucak projesinede katılmak ve bu ucaklarıda ülkemize kazandırmak güzel cünkü ameriki gibi gelişmiş ülkelerde birden fazla savaş ucağı modelleri bulunuyor ve göreve göre ucak modelini secip göreve gönderiyor birde 3 tarafı denizlerle cevrili ülkemizde var olan ve proje aşamasındaki denizaltılarımızın sayıları yetersiz bir 3 dünya savaşında 1 den fazla devletlerle savaşacağımızı düşünürseniz tüm savaş arac ve gerecleri bu doktirin üzerine göre düzenlemesi gerekir hele dünyanın büyük iblisini amerika olarak ve yandaşlarını unutmamak kaydıyla diyorum.tüm askerlerimize başarılar dilerim esselamun aleyküm tüm müslümanlara ben kocaeli herekeden erkan aydın

  2. ben erkan aydın kocaeli herekeden kabe gibi muazzam kutsalımızı size emanet eyledi yüce yaradan ey suudi arabistan kardeşlerim peyganber efendimiz muhammet sav efendimiz arabistanlı ve kureyş kabilesindendi ve tüm dünyanın peyganberiydi ey zenginlikle güzel hayatlar sürdüren suudi arabistan yoksul islam ülkelerine yardım eyleyin müslüman müslümanın ancak kardeşidir komşusu acken uyuyan bizden değildir süzünün sahibine peyganberimize yakışır tarzda yaşayın ve yoksul islam ülkelerini unutmayın unutmayınki insanın kıyameti ölünce başlar kefenin cebi yokki ahirete götüresin götürsen bile ahirette gecmez sadece amelleriniz ve ibadetleriniz gecerlidir. ey suudi arabistanlı kardeşlerim amerikanın sömürüsüne aldanmayın israil terör kabilesine hizmet eyleyen kudüsü ilhak eyleyen amerikanın oyunlarına kanmayın yarın veya öbürgün kabeye bile göz diker bunlar hak yoldan şaşmayın suudi arabistan kardeşlerim uyanın uyanın bunların gözü doymaz bilesiniz en büyük koruyucu ve kabeninde koruyucusu yüce yaradandır hatırlayasınız suudi arabistanlı kardeşlerim amerika ve israilden ve yandaşlarından dost olmaz zehirli yılan zehirli yılandır bilesiniz.ben türkiyeden kocaeli hereke kalıcı konutlarında duran erkan aydın esselamun aleyküm ve rahmetullahi ve berekatühü diyerek tüm dünya müslümanlarını ve bizlere hizmet ve yardım eyleyen yaradanımızın tüm yaratmış olduğu kücük ve büyük tüm melekleri tüm kalbimle selamlarım… sallallahu teala ala muhammed

  3. Çin J20 ve Su57 ne zaman biteceği belli değil ucu açık projeler, ayrıca bize katkı sağlamıyacağı kesin. F35 verilmiyeceği kesinleşti. Geriye İngiltere 6 nesil uçağı kalıyor ya da Fransa Almanya ortak uçak projesi kalıyor onlarda heran ambargo koyabilir. Bence Hürjet’den daha büyük F15 F14 Rafale EF bunklara benzer bir sistem yap. Bu sırada MMU içinde alt sistemleri sağlam geliştir. Kimseye ihtiyaç duyma.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu