Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Suriye’ye Askeri Harekat Sinyali

Roketsan-ATMACA-Banner

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada Suriye’ye yönelik yeni askeri harekatın sinyalini verdi.

Erdoğan tarafından yapılan açıklamada, “Ülkemize ve güvenli bölgelerimize yapılan saldırıların, tacizlerin, tuzakların merkezi konumundaki alanlar harekat önceliğimizin başında yer almaktadır. Güney sınırlarımız boyunca 30 kilometre derinlikte güvenli bölgeler oluşturmak için başlattığımız çalışmaların eksik kısmıyla ilgili adımları atmaya başlıyoruz.

STM Banner

TSK, istihbarat, emniyet hazırlıklarını tamamlar tamamlamaz bu operasyonlar başlayacaktır. Perşembe yapılacak MGK’da bu hususta kararlarımızı alacağız.” ifadelerine yer verildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından 2016, 2018 ve 2019 yıllarında gerçekleştirilen Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı ve Barış Pınarı Harekatları ile Türkiye, Suriye’nin kuzeyindeki çeşitli bölgelerde 30 kilometre derinliğe kadar güvenli alanlar oluşturmuştu.

Suriye
Suriye’de Güncel Durum

Suriye’ye yönelik yeni askeri harekatın hedefleri arasında; Ayn el-Arab, Derbesiye, Amuda, Kamışlı ve Malikiye’nin olduğu üzerinde duruluyor.

Özellikle Hasiçi sınırları içerisinde bulunan Kamışlı, birçok ABD askeri üssüne ev sahipliği yapıyor.

ÖNERİLEN İÇERİK: KMC ve LUMTAS İle Sınır Ötesindeki Terör Hedefi Vuruldu


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu